SHANTKAN - ZAHADY

18. září 2011 v 10:46 | Kyle |  NOVINKY
Pro povídku Shantkan jsou typická tajemství a záhady. A právě v pauze mezi II. a III. serii Shantkanu jsem se rozhodl udělat takový seznam hlavních záhad, se kterými jste se při čtení Shantkanu doposud setakli.

1. JEZERO SHANTKAN

Už podle názvu je patrné, že tohle je pravděpodobně ta největší záhada. Podle tohoto jezera se jmenuje celá povídka, takže je zřejmé, že jeho význam je obrovský. Prakticky celou první sérii, s vyjímkou poslední kapitoly, jsme o nějakém jezeře neměli ani tušení. Santigo, Cristien a Jeremy se Rikeatovi o jezeře ani nezmínili. Postupem času, hlavně tedy ve II. serii, začalo být jezero zmiňováno stále častěji. Jeho název jsme se dověděli až v závěru série, konkrétně v 11. kapitole: Santigo chvíle pravdy. Nebyl to však jen název jezera, co bylo prozrazeno. Santigo se zmínil, že v legendě se vypráví, že do tohoto jezera odcházejí duše zemřelých a pokud k tomuto jezeru dorazíte, budete se moci setkat s lidmi, které jste ztratili. Dále o jezeře zatím nic dalšího nevíme... Dá se staré indiánské legendě věřit nebo je to celé jinak?


2. TAJEMNÍ OBYVATELÉ HOR

Další z velkých záhad Tančících hor. Kdo jsou? Odkud přišli? A co tu pohledávají? Tohle jsou asi tři nejčastější otázky, které si při čtení kladete. Naši hrdinové se s nimi už několikrát setakli a jsou jimi neustále varování, aby už dále do hor nepostupovali. Nevíme zdali se jedná o indiány nebo bělochy. Rikeato a osatní se od Richarda a Charlieho dozvěděli, že je kdysi přišel varovat bílý muž, ale aby to nebylo zamotané více, tak Rikeato byl unesen indiány! Další otázkou zůstává, proč v horách vůbec žijí a proč nechtějí, aby se někdo dostal do jejich středu, k jezeru? Obyvatelům Tančících hor bude z velké míry věnovaná právě III. série, která vám přinese odpovědi ohledně těchto lidí! Určitě se máte na co těšit!

3. ZÁHADNÝ INDIÁN

Tato postava se poprvé objevila v první části II. série, ale jak se zdá, s našimi hrdiny se v mnoha případech setakl dříve, než vůbec vstoupili do Tančících hor. Jeho příběh, původ a celkový význam spadá daleko do minulosti a bude postupně odkrýván. Prozatím víme, že se vždy objevuje tam, kde naši hrdinové potřebují pomoct. Proč? Toť otázka...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama