JAK JSEM SE DOSTAL KE KISS

8. září 2011 v 14:46 | Kyle |  MOJE ŽVÁSTY

Před nedávnem jsme seděli s kámošema v hospodě jen tak na pivu a jeden z nich se mě zeptal, jak je možný, že mladej kluk jako já, poslouchá právě KISS. Skupinu, která byla na hudební scéně už 20 let před tím, než jsem se vůbec narodil! Nevím proč, ale tato jeho otázka se mi v poslední době párkrát vybavila. Dalo by se říci, že mi můj kamarád nasadil brouka do hlavy. V průběhu několika následujících dnů jsem začal vzpomínat a pomalu se mi vše začalo vybavovat, jak to tehdy bylo.


Začalo to nenápadně a to konkrétně 9. března 2009. Sledoval jsem zrovna televizi, ve které běžel magazín Víkend, který nesl podtitul "Za hubičku." Jenom jsem tak přepínal, když v tom mě zaujala reportáž, která byla věnovaná právě KISS! Líbila se mi a následující den jsem sedl k internetu a pustil jsem si několik jejich videoklipů. Bylo jich opravdu jen pár, hlavně mě zaujala píseň Forever, kterou jsem si vždy broukal ve škole. Avšak příliš velkou pozornost jsem kapele nevěnoval, bral jsem to spíše jako takový oddych a čekal jsem, že po pár dnech si na KISS ani nevzpomenu. Kupodivu jsem si vzpomněl a jsem velmi rád, že se tak stalo!

Opět jsem surfoval po netu a hledal jsem nějaké písničky, kde jsou KISS bez masek, poněvadž jsem z doslechu věděl, že nějaký čas hráli bez nich. Tehdy jsem narazil na písničku, jejíž název byl Reason to live. A ta byla pro mě zlomová! Naprosto mě okouzlila. Nebyla úplně typická pro styl KISS jako valná většina z 80. let, ale její atmosféra, text a suprová melodie mě chytli a už mě nepustili. Začal jsem se o KISS více zajímat, zejména o členy kapely, éru s maskami i bez masek, hudební styl a tak podobně. Toho dne se ze mě stal velký fanoušek a člen KISSarmy. Začal jsem stahovat jednotlivá alba, ukládat si videoklipy do oblíbených na youtube. Prostě to bylo v prvních dnech naprosté šílenství. Naším bytem zněli jen rockové pecky z dílny mistrovských KISS. Na KISS nedám dopustit a troufám si říct, že to byla jedna z nejlepších věcí, která mě v životě potkala...

Možná, že kdybych tehdy neviděl magazín Víkend s reportáží o KISS, nikdy bych je nezačal poslouchat. Možná, kdybych neslyšel písničku Reason to live, mohlo být vše jinak. Na možná se však nehraje! Možná to byl osud nebo to bylo nějak předurčené. Nazývat to můžete různě. Někteří z vás si o mě mohou myslet, že jsem trhlej, že poslouchám právě KISS, jejichž věk je už prakticky důchodový. Mě to však nevadí. Každý má svůj názor, který mu nikdo nebere. A já si rovněž za svým názorem stojím. Pokud mi někdo položí otázku: "Kdo je podle tebe nejlepší hudební skupina všech dob?" Odpovím jasně: KISS!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Posloucháš KISS?

Ano 38.6% (32)
Občas 25.3% (21)
Ne, vůbec 36.1% (30)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama