Září 2011

SHANTKAN III: 1. ČÁST - BĚLOCH

18. září 2011 v 11:00 | Kyle |  SHANTKAN III.


Tančící hory! Bájné místo plné mnoholetých záhad a tajemství. Traduje se o nich, že jsou obývány mocnými indiánskými duchy, kteří nikomu nedovolí vstoupit. Báchorka nebo skutečnost? Jisté je jedno. Tyto hory jsou opravdu zvláštní. Zejména díky záhadným obyvatelům, kteří se v nich někde skrývají.

"V Tančících horách vládnou indiánští duchové. Už přes mnoho let tam žádná živá duše nevkročila. Kdokoli se tam osmělil jít, nikdy se nevrátil!" Rikeato

"Nikdo z nás nemá ponětí, s kým máme tu čest."Tobiáš

Kdo jsou tito lidé? Co v horách pohledávají? A může to nějak souviset s tajemným jezerem?...

SHANTKAN - ZAHADY

18. září 2011 v 10:46 | Kyle |  NOVINKY
Pro povídku Shantkan jsou typická tajemství a záhady. A právě v pauze mezi II. a III. serii Shantkanu jsem se rozhodl udělat takový seznam hlavních záhad, se kterými jste se při čtení Shantkanu doposud setakli.

1. JEZERO SHANTKAN

Už podle názvu je patrné, že tohle je pravděpodobně ta největší záhada. Podle tohoto jezera se jmenuje celá povídka, takže je zřejmé, že jeho význam je obrovský. Prakticky celou první sérii, s vyjímkou poslední kapitoly, jsme o nějakém jezeře neměli ani tušení. Santigo, Cristien a Jeremy se Rikeatovi o jezeře ani nezmínili. Postupem času, hlavně tedy ve II. serii, začalo být jezero zmiňováno stále častěji. Jeho název jsme se dověděli až v závěru série, konkrétně v 11. kapitole: Santigo chvíle pravdy. Nebyl to však jen název jezera, co bylo prozrazeno. Santigo se zmínil, že v legendě se vypráví, že do tohoto jezera odcházejí duše zemřelých a pokud k tomuto jezeru dorazíte, budete se moci setkat s lidmi, které jste ztratili. Dále o jezeře zatím nic dalšího nevíme... Dá se staré indiánské legendě věřit nebo je to celé jinak?

JAK JSEM SE DOSTAL KE KISS

8. září 2011 v 14:46 | Kyle |  MOJE ŽVÁSTY

Před nedávnem jsme seděli s kámošema v hospodě jen tak na pivu a jeden z nich se mě zeptal, jak je možný, že mladej kluk jako já, poslouchá právě KISS. Skupinu, která byla na hudební scéně už 20 let před tím, než jsem se vůbec narodil! Nevím proč, ale tato jeho otázka se mi v poslední době párkrát vybavila. Dalo by se říci, že mi můj kamarád nasadil brouka do hlavy. V průběhu několika následujících dnů jsem začal vzpomínat a pomalu se mi vše začalo vybavovat, jak to tehdy bylo.