Červenec 2011

SHANTKAN II: 11. ČÁST - SANTIGOVA CHVÍLE PRAVDY

31. července 2011 v 19:48 | Kyle |  SHANTKAN II.

Závěr II. série Shantkanu se nám blíží! A dnešní kapitola vás v tom jenom utvrdí! Rozhodně stojí za to! Dovoluju si tvrdit, že poslední čtyři části Shantkanu vás dostatečně navnadí na další sérii, kterou mám rozepsanou téměř do poloviny. Čeká na vás ještě jedna speciální kapča a mimo jiné se v závěru série sétkáme opět s tajemným indiánem, který už pronese i pár slov!


Za několik chvil křik ustal a nastalo opět ticho. Indián však další slova nepronesl. Pouze se rozmáchl rukou a chystal se proti nám vrhnout svůj tomahavk! Všem nám bylo jasné, že je zle. Ale indián ho nehodil po někom z nás, ale na zem k ohni. Tam jsme si všichni všimli, že kolem jeho rukojeti, je omotaný nějaký pergamen, pravděpodobně se vzkazem. Když jsme zvedli hlavu, abychom se podívali, co dělá indián, byl už pryč! Během pár vteřin se ztratil uprostřed tmy!

SHANTKAN II: 10. ČÁST - DUCHOVÉ

29. července 2011 v 21:39 | Kyle |  SHANTKAN II.


Jeremy dokázal vyprávět celé hodiny. S chutí jsem hltal každé slovo, vycházející z jeho úst. Vše to říkal s takovým zaujetím, díky kterému na mě jeho vyprávění ještě více doléhalo. Zatímco on povídal, naše skupina urazila několik dalších mil. Tento den mi strašně rychle utekl. Jeremyho nešlo zastavit. Zkrátka ráno otevřel ústa a začal mluvit, mluvit a zase mluvit. Setmělo se, došel podvečer a Jeremy stále vyprávěl. Neuvěřitelné! Stěžejní částí jeho ústního projevu bylo odhalení jeho minulosti, coby zloděje koní. Docela jsem ho obdivoval. Ne, že bych jeho nečestné chování mimo zákon schvaloval, ale na druhou stranu to vyžadovalo neskutečné množství odvahy a hodně pevné nervy, které hned tak něco nepotrhá. Zloději koní jsou na Divokém západě trestání nekompromisně. Je jedno kolik koní ukradnete. Trest je vždy stejný - oběšení! Jeremy se mi dále zmínil o vzácných koních, své rodině a dalších soukromých věcech. Opravdu jsme si dobře popovídali.

SHANTKAN II: 9. ČÁST - TROJICE MUŽŮ - ZLODĚJ KONÍ

19. července 2011 v 8:56 | Kyle |  SHANTKAN II.

Druhá část subpříběhu o trojici Santigo, Cristien a Jeremy je tady! Dnešní kapča je celá věnovaná třetímu jmenovanému - Jeremymu.

Nastalo ráno dne poté, co jsme se setkali se záhadným bělochem, který nás přišel varovat před naším dalším postupem. Bohužel jsme mu neviděli do tváře, takže jsme vůbec nevěděli, s kým to máme čest. Slunce se tyčilo vysoko na obloze a byly to právě jeho všudypřítomné paprsky, které mě probudili. Ty se prodírali skrze větve okolních stromů, až dolehli na mé tváři. Promnul jsem si ospalé oči a poté jsem se postavil, abych se pořádně protáhl. V celém těle mi zapraskalo, ale hned jsem se cítil lépe. I když jsem spal na několika vrstvách dek, tak i přesto jsem cítil tvrdost zdejší země. Rozhlédl jsem se kolem sebe a všimnul jsem si, že všichni ostatní jsou rovněž vzhůru. Ba co víc, jsou už dávno na nohou a připraveni pokračovat v naší cestě. "Hej Rikeato, pohni sebou. Vyrážíme!" Zakřičel na mě Cristien.

2. NAROZENINY

12. července 2011 v 10:48 | Kyle |  NOVINKY
Ano, včerejším dnem tento blog oslavil své druhé narozeniny!!! Nechce se mi tomu ani věřit. Přijde mi to jako včera, kdy jsem si ho s vervou a velkou dávkou nadšení založil. V krátkosti bych se chtěl poohlédnout za druhým rokem, čím blog prošel a co přinesl.

SHANTKAN II: 8. ČÁST - SETKÁNÍ

10. července 2011 v 17:46 | Kyle |  SHANTKAN II.


Cizinec se před nás postavil, přichystán nám něco sdělit. Nicméně nebyl to on, kdo první promluvil, ale Santigo. "Kdo jste?" Zaznělo z jeho úst. Poté muž konečně prolomil svoje mlčení a pronesl několik slov. "Kdo jste? Tak právě tuto větu jsem chtěl položit já vám!" Řekl s patřičným důrazem. Následně přistoupil ke svému hlavnímu poslání. "Jsem tu, abych vás varoval. Dnes jste překročili hranici, která nikdy neměla být překročena. Dávám vám poslední šanci. Zapomeňte na všechno, co jste o tomto místě kdy slyšeli. Otočte se a vraťte se tam, odkud jste přišli." "A když ne?" Zeptal se provokativně, kdo jiný než Santigo. Obratem přišla odpověď. "Zemřete!!! Nechceme vás zabít. Nikdy nikoho nechceme zabít, ale pokud neuposlechnete náš rozkaz, budeme nuceni přikročit k tomuto řešení!!!"

SHANTKAN II: 7. ČÁST - ZA HRANICÍ

4. července 2011 v 15:19 | Kyle |  SHANTKAN II.

Druhá série Shantkanu vstupuje touto kapitolou do své poloviny. Troufám si tvrdit, že po méně záživných částech, přichází kapitola, která děj posune o něco kupředu. Dále vás můžu navnadit, že konec celé druhé série bude stát opravdu za to!

Richardovo vyprávění bylo struhující. Jeho věty měli až nečekaný spád. Během několika minut se nám tito muži svěřili o celém svém životě. Dlouhá léta s nikým kromě sebe samotných nemluvili a tak možná proto jim přišla naše společnost vhod. Alespoň dostali možnost se ze svých životních útrap vyzpovídat. A to vlastně doslova. Byl tu s námi i Tobiáš, který je poslouchal bedlivě, jakoby prováděl s někým zpověď.

SHANTKAN II: 6. ČÁST - NAVĚKY

3. července 2011 v 17:26 | Kyle


Už je to nějaký pátek, co se tu objevila nová kapitola II. série Shantkanu a proto plním své resty. Dnešní část bude opět formou "flasbacku," na což jste si v této povídce určitě už zvykli. Těchto kapitol bude v ději ještě dost. V komentáři bych samozřejmě rád uvítal, jak se vám tato kapitola líbila a pokud by jste měli chuť, můžete vyjádřit svůj názor na právě tyto zvláštní "flashbackové" části.

Byl jsem velmi zvědav na jejich životní příběh. Nevím proč, ale tito pánové mě hned od prvních minut zaujali. Seděl jsem doslova zaražený v opěradle židle a hltal jsem každé slovo, které Richard nebo Charlie řekli.

COLUMBO 1x07 - JEJÍ PŘÍLEŽITOST

1. července 2011 v 14:26 | Kyle |  COLUMBOSTRUČNÝ DĚJ

VRAH: Beth (Susan Clark)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 2
CELKEM: 18

Bryce vysvětluje své sestře Beth, že ani v nejmenším nesouhlasí s jejím vztahem s Peterem Hamiltonem, zaměstnancem jeho firmy. Je přesvědčen, že Peter Beth pouze využívá k vlastnímu prospěchu. Bryce zajde dokonce tak daleko, že svému zaměstnanci napíše výhružný dopis, ve kterém mu přikazuje nepopulární vztah ukončit. Netuší však, že mu sestra tajně vyměnila klíče a v tichosti připravuje jeho zavraždění. Pozornost inspektora Columba je upoutána novinovým článkem. Druhý den vystoupí matka Beth a Bryce a nechá se slyšet, že má po smrti syna starost o další chod firmy. Mezitím je během soudního přelíčení potvrzeno, že se v případě úmrtí Bryce jednalo o nešťastnou náhodu. Beth je zproštěna viny, Columbo se ale o případ nepřestává zajímat. (CSFD.CZ)