Červen 2011

ODPOČÍVEJTE V POKOJI, PORUČÍKU COLUMBO

27. června 2011 v 11:12 | Kyle |  MOJE ŽVÁSTY


Od smrti Petera Falka uběhly tři dny a já se s tím stále nemůžu vyrovnat. Pořád na něj myslím a přeju si, aby čtvrtek 23. června 2011, kdy zemřel, nikdy nenastal. Bohužel každý z nás má svůj čas a ten Peterův byl právě v tento den. Moc mě mrzí, že u mého článku, informuící o jeho smrti není ani jeden komentář. Popravdě jsem čekal, že jich tam bude docela dost, protože Columbo je prostě legenda! S lítostí jsem sepstal ještě jeden článek, který jsem pojmenoval podobně jako jednu z epizod seriálu - ODPOČÍVEJTE V POKOJI, PORUČÍKU COLUMBO. Přikládám i nové video, které je věnované právě Peteru Falkovi...Filmový svět přišel 23. června 2011 o jednoho z nejznámějších policejních představitelů všech dob. O legendárního poručíka Columba, jenž svůj poslední případ prohrál ve čtvrtek v noci. Soupeřem mu tentokrát nebyl zločinec, ale zákeřná Alzheimerova choroba, kterou trpěl v posledních letech svého života. Ta ho nejdříve připravila o vzpomínku na roli poručíka Columba, kterého ztvárňoval třicet pět let. Později si přišla i pro jeho život.

Pomačkaný baloňák, čadící doutník, pes se jménem "Pes," rozkodrcané auto Pegueot 403 Cabri a v neposlední řadě neustálé vyprávění o paní Columbové by každého mělo přivést na adresu nezapomenutelného los angelského detektiva, který se možná stal nejslavnějším vyšetřovatelem vražd v celé filmové historii. Není snad filmového diváka, který by o Columbovi neslyšel, který by neviděl alespoň kousek některé z epizod.

Seriál Columbo je jasným příkladem toho, že lidé by neměli hodnotit člověka podle toho, jak vypadá. A právě na to dojeli všichni vrazi, kteří se pokoušeli Columba všelijak zmást. Pod pomačkaným baloňákem a oblakem dýmu z doutníků se totiž skrýval chlapík s neskutečnou inteligencí, který vraha nakonec vždycky dopadl. Jeho největší zbraní byla jeho zdánlivá zapomnětlivost a především věta, která všem zločincům, které dostal za mříže, z ní v uších snad ještě teď - "ÓÓÓ JEŠTĚ JEDNA VĚC…" Svými na první pohled bezvýznamnými otázkami přiváděl vrahy k šílenství a setkání s poručíkem pro ně byla stále více nepříjemná.

První epizoda Columba byla natočena v roce 1968 jako film pod názvem Vražda na předpis a společně s druhým filmem Výkupné za mrtvého do seriálové šňůry nepatří. Většina televizních stanic tyto díly ani nereprízuje. Columbo se stal okamžitě velkým trhákem a jeho představiteli Peteru Falkovi vynesl neskutečnou slávu po celém světě. Poslední díl z roku 2003 nese název Columbo má rád noční život. Během třiceti pěti let natáčení poručík Columbo vyřešil 69 případů, ale pomyslný 70. případ už rozluštit nedokázal. A to sice, jak uniknout ze spárů Alzheimerovy choroby.

Peter Falk bohužel zemřel, ale Columbo, ten bude žít na věky. Sbohem poručíku … A ještě jedna věc: "Odpočívejte v pokoji."

ZEMŘEL PŘEDSTAVITEL PORUČÍKA COLUMBA - PETER FALK

24. června 2011 v 20:23 | Kyle |  MOJE ŽVÁSTY


Ano, čtete správně! :( Představitel nezapomenutelného detektiva v pomačkaném plášti nás ve čtvrtek v noci navždy opustil a ve věku 83 let odešel do hereckého nebe. Všichni dobře ví, že jsem velkým fandou tohoto seriálu a smrt Petera Falka na mě okamžitě po přečtení zprávy o jeho smrti silně dolehla. Někdo sice může říct, že jsem se s ním nikdy nepotkal, osobně jsem ho neznal, ale co by Columba jsem s ním prožil mnoho krásných let při sledování jeho případů. Připadne mi to, jakoby odešel i kus mě...

Představitel notoricky známého detektiva v pomačkaném baloňáku, kouřící jeden doutník za druhým a vyprávějící příhody o své ženě nás opustil. Avšak Columbo, ten žije na věky!!!SHANTKAN II: 5. ČÁST - DVA CIZINCI

12. června 2011 v 16:16 | Kyle |  SHANTKAN II.

Během několika sekund jsme se rozeběhli k chatrči, na kterou jsem upozornil. Prohnali jsme se kolem stromů jako vítr, až jsme dorazili k místu, kde se les rozestoupil do menšího palouku, kterým napříč protékal klidný potok, plný oblázků. Jakmile jsme se dostali blíž, zbystřili jsme a začali jsme si dřevěnou chatrč prohlížet z blízka.

SHANTKAN II: 4. ČÁST - CHATRČ

9. června 2011 v 11:22 | Kyle |  SHANTKAN II.
A máme tu další část Shantkanu. Ta se ponese v duchu napětí předešlé noci, kdy naše hrdiny zaskočily podivné zvuky, přicházející z okolního lesa. Kapitola bude dost "kecací," ale v jejím závěru se můžete těšit na zajímavý dějový zvrat, který poposune příběh o pár kroků vpřed...

Napjatá atmosféra Santígovým chováním vyvrcholila. Zdálo se však, že už by mohlo být všemu konec. Neznámí cizinci, kteří nás na několik okamžiků obklíčili, zmizeli hluboko ve zdejší neprozkoumané divočině. Byli pryč a spolu s nimi zvuky, které tyto tajemní hosté způsobovaly svým pohybem. Nejhorší na tom bylo, že jsme nikoho pořádně neviděli, ale věděli jsme, že tam někdo je. Určitě tam někdo musel být! Tohle by zvířata nebo jen nenadálý poryv větru nedokázal. O to víc to bylo děsivější. Zachvátila nás panika a strach. A nejhorší je, když nevíte, kdo ve vás ten strach vyvolal!

COLUMBO 1x06 - PRÁZDNÝ RÁM

6. června 2011 v 14:45 | Kyle |  COLUMBO

STRUČNÝ DĚJ

VRAH: Dale Kingston (Don Ameche)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 0
CELKEM: 16

Teoretik umění Dale Kingston zastřelí svého strýce Rudy Matthewse. Společně se svou milenkou Tracy O´Connor se pak zločin pokusí zamaskovat: tělo přikryje dekou, v místnosti všechno zpřeháže, vylomí dveře na terasu a několik vzácných obrazů vyjme z rámu a zabalí. Poté co ostraha spatří někoho prchat zahradou, je uvědoměna policie. Soudní lékař stanoví dobu smrti na jedenáct hodin večer. Tělo je ještě teplé a svědek navíc v danou hodinu zaslechl výstřel. Columbovi záhy dochází, že jediným právoplatným dědicem je Dale Kingston a několika nepříjemnými otázkami se přesvědčí o jeho vině. Nyní zbývá pachatele usvědčit. (ZDROJ: csfd.cz)

MOJE HODNOCENÍ

Po dvou slabších dílech mě tento film z roku 1971 velmi mile potěšil. Provedení vraždy bylo takřka geniální. Začátek svižně nažhavý. Ani vyšetřování nepokulhává. Ba naopak. Má poměrně solidní tempo a kvalitního vraha, který je typický pro columbovskou sérii. Ulísaný snob, oblečený do drahého obleku, který se snaží Columba zmást všemi možnými prostředky. Už to vypadalo, že Columbo vraha neusvědčí, ale závěrečné odhalení mě vyrazilo dech, až mi spadla brada! Určitě vám neprozradím, čím detektiv v obnošeném baloňáku vraha dopadl, ale můžu prozradit, že je to pecka! Když to shrnu, Prázdný rám je velmi povedený díl, který neomrzí i po několika shlédnutí.

CELKOVÉ HODNOCENÍ: 75 %


SHANTKAN II: 3. ČÁST - LESNÍ PŘÍZRAKY

1. června 2011 v 13:03 | Kyle |  SHANTKAN II.
Druhá série Shantkanu pokračuje svojí třetí částí, která bude plná napětí, tajemna a děsivého neznáma. Podivná moc Tančících hor zanechá na našich hrdinech nepopsatelný dopad...

Santigo se nadechoval k dalším slovům, když jsme něco zaslechli. Jakýsi neidentifikovatelný zvuk, který se ozval z okolního lesa. Vrtalo mi hlavou, co to mohlo být, ale ozvalo se to jenom jednou. Doposud. Santigo se opět chtěl vrátit k dopovědění svého příběhu, když v tom se to stalo znovu. Podivný zvuk, který v sobě nesedl příchuť napětí a neznáma. Zvuk, připomínající něčí lehké nášlapy. Když se to zopakovalo po třetí, přes záda mi přeběhla mrazivá husí kůže. Postavil jsem se ze svého lůžka a rozhlédl jsem se kolem. Plameny ohně odkrývali pouze několik metrů od našeho primitivního tábora. Jen stěží jsme dohlédli za hranice několika prvních stromů, které nás obklopovaly.