Březen 2011

COLUMBO 1x04 - SMRT NABÍZÍ POMOCNOU RUKU

25. března 2011 v 13:26 | Kyle |  COLUMBO


STRUČNÝ DĚJ

VRAH: detektiv Brimmer (Robert Culp)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 4
CELKEM: 15

Žárlivý nakladatel Arthur Kennicut nechá sledovat svou ženu soukromým detektivem Brimmerem. Ten po čase svému zadavateli v rozporu se skutečností oznamuje, že je mu jeho žena Lenora věrná. Brimmerův záměr je jasný: chce vydírat paní Kennicutovou a dostat z ní vnitřní informace o nakladatelství jejího manžela. Jeho plán mu však nevyjde. Lenora se před ním neopatrně zmíní, že chce všechno povědět manželovi, načež jí Brimmer uhodí tak nešťastně, že je na místě mrtvá. Arthur Kennicut naléhá na inspektora Columba, aby co nejrychleji dopadl pachatele. Druhého dne mu dojde trpělivost a do vyšetřování zapojí i soukromé očko Brimmera, který má Columbovi sloužit jako pomocník.

MOJE HODNOCENÍ

Ale jo, proč ne. Tento díl patří určitě k těm lepším. Osobně nejsem příliš velký fanda úplně těch prvních dílů po pilotních filmech, ale tato část mě velmi potěšila. Zejména také proto, že se zde poprvé objevil záporák Robert Culp, který v Columbovi ztvárnil hned 3 vrahy. Společně s Jackem Cassidym a Parickem Mcgoohanem patří tito tři herci do TOP 3 columbovských vrahů. Vyšetřování v tomto díle má poměrně zajímavý spád, poprvé zde zaslechneme narážku na poručíkovo, řekněme výstřední auto, a kvalitní podívanou zakončí brilantní finta s oční čočkou, podle které Columbo vraha dosvědčí. Tento díl je opravdu povedený, ale na jednu stranu jsou natočeny i mnohem lepší, ale také horší. Nicméně je to jeden z prvních dílů, tak se není čemu divit...

CELKOVÉ HODNOCENÍ: 75 %


SHANTKAN: 11. ČÁST - CRISTIENOVI VZPOMÍNKY

22. března 2011 v 15:05 | Kyle |  SHANTKAN - I. SÉRIE
Bylo po boji. Výstřely ustaly, bušení našich srdcí se zmírnilo. Santigo a ostatní se mrtvými těly třech mužů vůbec nezaobírali. Já jsem však z toho, co jsme udělali, neměl dobrý pocit. Stál jsem nad nimi a jejich tváře mi navždy zůstanou zaryty v paměti. Ve svém životě jsem pár lidí už zabil, není to nic, čím bych se chlubil, ale tato doba není lehká. Občas prostě nemáte na výběr. Nemám rád zabíjení, vše se snažím řešit jinak, ale jak už jsem řekl, někdy to zkrátka nejde.
"To byl skvělý plán, obejít je a pak jim vpadnout do zad." Skočil mi kolem ramen Santigo a já jsem snad poprvé na jeho vousaté tváři spatřil úsměv. Jenom jsem se pousmál a víc jsem kolem toho nechtěl mluvit. "Vypadá to, že nejsi takový suchar, jak se o tobě vyjadřovali ve městě." Dodal Santigo a tato skutečnost mě docela rozčílila. "Ve městě se povídají různé věci," začal jsem. "Hodně lidí si tam hraje na ostřílené hochy, ale většina z nich nikdy nezažila pořádnou akci. Tuto strategii mě naučil můj otec, podobně jako další věci. Brával mě sebou často na lov, pomáhal jsem mu se zbraněmi a on mi svoje myšlenky předal." Rozpovídal jsem se víc, než jsem měl původně v plánu.

SHANTKAN - OZNAM K ČÁSTEM 11-20

21. března 2011 v 14:39 | Kyle |  NOVINKY

Prvních 10 částí je za námi a určitě Vás zajímá, jak to půjde celé dál. V tomto článku Vám přináším několik ochutnávek s nadcházejících 10 částí:

  • V příběhu se objeví nová postava
  • Vliv Tančících hor na naše hrdiny půjde mnohem víc znát
  • Z poloviny bude prozrazeno, co je cílem jejich cesty
  • Čekají Vás hned 3 části, které se budou zaobírat minulostí určitých postav. Napovím, že jednou z nich bude Santigo.

VZPOMÍNKA NA VLČÍ BOJOVNÍKY

19. března 2011 v 23:03 | Kyle |  MOJE ŽVÁSTY

Zrovna dnes večer jsem se jen tak prodíral svými složkami v PC a narazil jsem na jednu, do které jsem už dlouho nezabrousil - Vlčí bojovníci. Tato povídka byla mou druhou v pořadí a troufám si říct, že se stala mojí osudnou. Stále vzpomínám na časy, kdy jsem ji s chutí psal, když jsem se svými hrdiny prožíval každé jejich dobrodružství a bál se o jejich životy i když jsem věděl, že je mám v rukou já. Když si to zpětně promítnu říkám si, že jsem měl Vlčí bojovníky nechat žít, ale čas nejde vrátit. Jejich smrt byla zkrátka daná... Když jsem se podíval do kalendáře zjistil jsem, že právě před rokem jsem začal I. sérii tohoto příběhu zveřejňovat na tomto blogu.

Mým snem je pokusit se na tuto povídku nějakým způsobem navázat a vytvořit pokračování, ale nevím pořádně jak. Připadá mi to tak trochu nemožné a nerad bych celý příběh pokazil nějakou nevydařenou slátaninou, ale uvidíme. Cesty osudu jsou nevystpitatelné...

Tímto článkem chci na tento příběh zavzpomínat, zejména na hlavní hrdiny - Paula, Tonkavu, Konkita, San Aloku, Tiéka, Nathana a Kitiku. Díky za chvile strávené s vámi.

SHANTKAN: 10. ČÁST - LÉČKA

17. března 2011 v 13:27 | Kyle |  SHANTKAN - I. SÉRIE
Po delší odmlce Shantkan pokračuje. Tentokrát další akčnější kapitolou, ve které se naši hrdinové střetnou tváří tvář s trojicí cizinců. Po této části se můžete těšit na upoutávku, která vás navnadí na dalších 10 následujících části...

"Co navrhuješ Santigo?" Otázal se Cristien a a jedním očkem neustále sledoval dění v místech, kde se pronásledovatelé skryli. "Možná bychom to měli risknout, vyběhnout odsud a jeden druhého krýt." Vyřkl Santigo, ale já jsem s ním nesouhlasil. "To by k ničemu nebylo. Nemůžeme pořád utíkat!" Řekl jsem důrazně. Tak mě tito muži ještě neviděli mluvit. "Dobrá, co bys teda udělal ty?" Kývl na mě hlavou mexikán.
"Předem říkám, že to nebude nic lehkého. Udělal bych to takto. Dva z nás tady zůstanou a budou směrem k nim pálit jednu kulku za druhou. Zbylí dva utečou dál do lesa a celou oblast obejdou a na sjednaný signál jim vtrhnou do zad. To je zajisté zaskočí!"

COLUMBO 1x03 - VRAŽDA PODLE KNIHY

5. března 2011 v 21:54 | Kyle |  COLUMBO

STRUČTNÝ DĚJ

VRAH: Ken Franklin (Jack Cassidy)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 2
CELKEM: 11

James "Jim" Ferris a Ken Franklin jsou nerozlučná autorská dvojice kriminálních příběhů. Ken se převážně stará o popularitu na veřejnosti, zatímco Jim píše scénáře. Ken pozve Jima do svého víkendového domu blízko San Diega a tam ho uprostřed telefonátu s jeho ženou Joannou zastřelí. Ta si myslela, že její muž volal z kanceláře, z čehož později vychází i policie. Na místě se však nepodaří najít žádné známky násilí a mrtvola samozřejmě rovněž chybí. Ken má alibi, které potvrdí vdova Lilly La Sanca, u které Ken Franklin o víkendu nakupoval

SHANTKAN: 9. ČÁST - PŘESTŘELKA

2. března 2011 v 18:58 | Kyle |  SHANTKAN - I. SÉRIE
Situace to nebyla lehká, krčili jsme se v křoví a čekali, co podniknou tři jezdci v čele s Joem. Pokud by nastal boj, nebylo by to nic lehké. Podmínky pro nějaké krytí tu byly nulové. Nějaké kameny nebo skalky zde vůbec nebyly, takže by se nebylo kam schovat před kulkami třech cizinců. Lesní stezka se rozprostírala do šířky tří metrů a potom následovaly už jen křoviska a stromy. Doufal jsem, že jezdci pojednou dál a nevšimnou si nás. Napětím jsem ani nedýchal. Srdce mi bušilo jako zvon a z hlavy jsem nemohl dostat pocit, že se stane něco špatného. Už jen to, že nás stopovali do Tančících hor, bylo velmi divné. Nicméně nebyl čas na přemýšlení, poněvadž jezdci se zastavili, když si všimli, že naše stopy, zde končí.