8. ČÁST: MINULOST REVERENDA HARVEYE (SPECIÁLNÍ ČÁST)

15. července 2009 v 13:38 | Kyle |  BANDITI II.
KAŇON PŘED PADESÁTI LETY
Je chladné podzimní ráno, vítr který se prohání po úpatích skal v kaňonu je lehký a studený. Slunce je vysoko nad obzorem a svými paprsky ozařuje celou krajinu, která se pomalu připravuje na zimní období. Ve východní části kaňonu stojí malý domek s doutnajícím komínem. Přístřešek se nachází na jednom kopci. Před domem stojí nervózně přešlapující muž s cigaretou a neustále chodí sem a tam. Když tu najednou se z domku ozve výkřik, dětský výkřik. Muž, který do této chvíle stál před domem zahazuje cigaretu a spěchá rychle dovnitř. Uvnitř domu jsou dvě ženy a jedna z nich leží v lůžku a v náruči drží malé, čerstvě narozené dítě. Druhá, žena která jí pomáhala porodit říká muži: Vincente, je to kluk... Matka dítěte říká: Jak ho pojmenujeme? Vincent na to: hmm Antony, k Harvey se moc jmen nehodí... co ty na to Katrin? Ta na to: Dobrá, bude to Antony.
Ano, dítě, které právě přišlo na svět je reverend Harvey, muž, o kterém nikdo nic neví. Co skrývá jeho minulost a proč vlastně z kaňonu odešel a hlavně proč se tam zas vrátil?

PŘED ČTYŘICETI LETY
Antony má už deset let. Jeho rodiče v kaňonu narazili na zlatou žílu a proto skoro celý den jen mlátí krumpáči do skal a hledají zlaté úlomky. Ten den k jejich domu dorazí dva indiáni. Vincent jde za nimi a říká: Zdravím vás Gaskete. I vás Nathane. Indiáni se pokloní a říkají: Jak jde těžba? Vincent na to: Jde to těžce ale něco máme. Nathan pak říká: 30 % našich, zbytek vaše. Nezapomeň na to. Vincent odpoví: Nemějte starosti, dohodu dodržím. Indiáni potom odchází. Vincent s indiány uzavřel dohodu. Když sem se svojí ženou a stou druhou došli, tak za nimi přišli indiáni a dali jim den na to aby kaňon opustili. Když jim však Vincent řekl, že nalezl zlato, tak se s nimi dohodl, že 30 % toho co vytěží daruje kmeni Jů Tů, každé tři měsíce. Indiáni s jeho návrhem souhlasili a nechali tam Vincenta se svojí rodinou vklidu žít.

PŘED 33 LETY
Z Antonyho se stává dospělý muž a už plně pomáhá celé rodině v těžbě zlata. Toho je stále méně a tak musí Harveyova rodina stále hledat nové a nové naleziště aby mohli v kaňonu dále zůstat. Je právě konec tříměsíčního období. Tak jako vždy, kolem čtvrté hodiny odpolední dorazí k jejich domu opět dva indiáni aby si vyzvedli svůj příděl zlata. Antony je zrovna v domě. Vincent nese pytlík zlata k indiánům a dvě ženy perou právdlo v řece. Když tu najednou se z poza zad indiánů vynoří tři muži. Oba indiány už z dálky zastřelí. Vincent se snaží dostat rychle do domu pro pušku aby se mohl bránit. Neuspěšně. Je zasažen do nohy a padá na zem. I přesto se snaží dostat do svého obydlí. To se mu však nepodaří. Muži dojedou blíže a Vincenta zastřelí. To samé provedou i Katrin a její pomocnici. Antony vše sleduje z okna. Muži, kteří všechny povraždili se chystají vkročit do domu. Antony rychle jedná a schovává se do úkrytu v podlaze. Muži si z domu vezmou to co se jim může hodit a potom ho celý zapálí a odjíždí. Antony nemá moc času. Rychle vylézá oknem, bere si koně a spěchá pryč. Jeho cesta vede ven z kaňonu. Pár dní bloudí po nekonečné prérii naprosto vysláblý, žíznivý. Tvář má zarostlou hustými vousy a oblečení má špinavé a roztrhané. Na koni už jen tak visí a je zázrak, že z něj doposud nespadl dolů. Najednou však v dáli uvidí kostel. Naprosto osamocenou stavbu, kterou nic neobklopuje. Dorazí tam aby tam našel pomoc. Z kostela vyběhne kněz a jakmile ho Antony spatří padá dolů z koně a omdlévá. Svatý otec vezme vyčerpaného Antonyho do kostela a po několik dní se o něj stará. Po 3 dnech je Antony opět plný sil a tak může kněži povědět svůj příběh... Když se kněz zeptal zdali se tam chce vrátit a odhalit vrahy, tak Antony řekl, že si cestu zpět nepamatuje a že to kdo jsou vrahové jeho matky a otce se nikdy nedozví.
Antonyho zaujme misijní život kněze, který tu žije naprosto sám. Naučí se vše o náboženství a po několik let tam žije. Jednoho dne se však rozhodne přijít na kloub tomu, kdo zabil jeho rodiče. Kněž mu říká: Antony, ty se tam chceš vrátit. Ten na to: Ano. Kněž pak řekne: Vždyť ale neznáš cestu. Antony na to: Předtím nebyl ten zprávný čas na návrat, teď ano! Budu projíždět celej západ křížem krážem dokud neobjevím ten kaňon. Teprve až zjistím kdo to udělal, tak budu moc v klidu žít dál. Kněz na to: Nemohu, že tu držet násilím ale v domě Páně jsi vždy vítán. Antony se tedy vydává na cestu. Kněž mu popřeje mnoho štěstí a říká: Ať tě na tvé cestě ochraňuje Hospodin synu. Antony odpoví: Díky za všechno a svatý otče - ať se stane cokoliv, tak se nevidíme naposled.

PŘED ROKEM
Antony přijíždí do Roswellu. Po několik let kaňon Duchů hledal ale marně. Sám už nevěřil, že ho ještě někdy najde když v jedné hospodě něco zaslechl. Jeden muž tam vyprávěl druhému muži příběh o kmeni indiánů, kteří ze dne na den zmizeli. Antony se do jejich rozhovoru vloží a říká: A nebyly to Jů Tůové. Muž na to: Vy o tom něco víte? Antony na to: A žili v kaňonu. Chlap na to: Správně asi sedmnáct mil odtud leží tohle místo. Antony se chystá vypravit se do kaňonu když v tom mu probleskne hlavou - A co tam sám svedeš Antony? Na svůj vnitřní hlas ale nedá a vydává se zpět tam, kde se narodil. Během své cesty narazí na malou skupinu jezdců mezi, kterými je i Sam Hawkens. Antony mu říká: Vy jedete do kaňonu? Ano, odpoví Sam. Antony se opět ptá: A mohl bych jet s vámi? Jestli se chceš dát k nám tak můžeš, říká Sam. Poté se Antony přidá k jezdcům až dorazí do pomalu se rodícího tábora, kde nakonec zůstal...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Toren-tvé SB | Web | 24. srpna 2009 v 19:57 | Reagovat

Teda..minulost dobře sepsána...škoda,že mu zemřeli rodiče...jinak teda to do sebe zapadá    ;-) super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama