8. ČÁST: OPRÁTKA

11. července 2009 v 16:07 | Kyle |  BANDITI I.
Sotva Lorenzo domluví vejdou do domu i Frank s Kylem. Kyle říká: Co se to stalo ve městě? Corso na to odpoví: Svolejte všechny lidi do saloonu. Hned! Za pár minut se v saloonu sejdou všichni skalní lidé. Utvoří takový hlouček kolem Roye Corsa, který stojí uprostřed. Jakmile dorazí všichni tak Roy Corso začne mluvit: jak jistě víte, několik našich lidí odjelo do města zabít šerifa Coltona Cola. Naneštěstí byl jeden náš člověk zajat. A byl to John! Nechápu jak se to stalo. Každopádně ho musíme osvobodit a to jakýmkoli způsobem. Navrhuju abychom v noci vtrhli do města a Johna odtamtud prostě dostali. Seš si tím opravdu jistý, ptá se vysokým hlasem Frank. Corso na něj zakřičí: Je to jediná možnost!!! Jde na něm vidět, že je velmi rozrušen. Přestaňte! Ozve se z Kylových úst. Je to John. Opravdu Royi chceš jeho život riskovat. Jsem tu sice pár dní ale vím přesně co bychom mohli teď udělat. Oprátka se ve městě nachází v jihovýchodní části Roswelu. Pokud se nemýlím tak kousek od ní je Cortova hospoda. Ta je nám ale k ničemu, Kyle, říká Corso. Nech mě domluvit, dodá Kyle. Zkrátka každá hospoda má zajisté sklep, kde je uschován veškerý proviant. Každopádně ze sklepa prokopeme štolu až pod oprátku. Někdo půjde na střechu některého z domů a přestřelí lano a John spadne přímo do tunelu, který bude vykopaný. Další střelec odstřelí šerifa. Aby nebyli odhaleny pozice střelců vyhodíme šeryfův dům do vzduchu. Nebudou slyšeny výstřeli. Jakmile se budou chystat Johna spustit tak to někdo odpálí.
Ve městě nastane obrovský chaos a budeme mít dost času na to aby střelci zmizeli a ten kdo bude dole v šachtě s Johnem tak ti se někde ukryjí. Na konec tunelu, který povede nahoru pod oprátku se umístí provizorní padací dveře, které půjdou otevřít jen ze spodu. Co vy na to? Ptá se ostatních. Corso na to: To je výborný nápad. Ale ti co budou kopat tu štolu by měli společně se střelci vyrazit hned teď. Navrhuju aby do města jel Kyle, Sam a Frank. Kyle bude dole v tunelu, Sam odstřelí šňůru protože je to z nás nejlepší střelec,Frank dostane Cola a Cort odpálí ten dům. Tak jo dejte se do práce. Kyle vychází ven a Sam mu vtipně říká: To byla dobrá řeč. Kyle na to: Díky a lehce se pousměje.
Mezi tím je v průběhu noci stále John vyslíchán. Šerifovi už neasistuje obrovitý Charles. Kolik vás v těch skalách žije? Proč žijete takovým způsobem. John je naprosto zesláblí, dopadá na něj obrovská únava a to poslední co potřebuje jsou otázky na, které prostě musí mlčet. Zase mi neodpovíš, říká Šerif. John na to: Všechno co řeknu ti k ničemu nepomůže, nikdy to místo nenajdeš. Ale najdu, říká Cole. Vše se dá jednou najít. Věci, které se v tom kaňonu dějí se mnohdy nedají vysvětlit a lidé, kteří nejsou připraveni tomu pochopit tam nikdy nezůstávají. Co vás na vašem způsoba života baví? Nemůžeš mít rodinu, žijete tam někde v divočině. Nemáte obydlí, spíte na holé zemi. Není lepší jít do vězení se ctí. John se zasměje a odpoví: Divil by ses jak mi žijeme. Nemáš ani ponětí co tam prožíváme ale jak už jsem řek ty nějsi předurčen tomu porozumět. Šerif řekne: Rozhovor s tebou už mě přestává bavit. Uvidíme se zítra ráno pokud si to rozmyslíš. Pokud ne tak odpoledne zemřeš.
Hluboko pod rouškou noci dorazí do města trojčlenná výprava, která je tvořena Kylem, Samem a Frankem. Ti okamžitě navážou kontakt s Cortem. Vstoupí do hospody a jako první říkají: všechno víme Lorenzo nám to vyprávěl. Cort na to: Co se chystáte udělat. Kyle mu všechno vysvětlí a Cort se nestačí divit co mají jeho přátelé v plánu. Takže Corte, říká Kyle, zaveď mě do sklepa. Pomůžu ti v tom kopání říká Frank. Same, ty se jdi ven podívat po nějakém vhodném místě odkud by jsi mohl dobře přestřelit lano, které bude mít John kolem krku. Sam přikývne. Cort zavede Franka s Kylem dolů do sklepní části hospody. Ukáže jim kde končí chodba která je nejblíže k oprátce. Kolik to může být metrů ptá se nahlas Kyle. Cort na to: Sedm - devět metrů, nějak tak. Kyle na to: Tak to abychom sebou hodili. Frank řekne: Neměj strach, máme na to celou noc. Vezmou si lopaty, krumpáče a veškeré nářadí a dají se do práce. Sam mezi tím prochází mezi domy ve městě. Je už noc nikdo v ulicích města není. Zhruba našikmo od oprátky je kostel. Je na něm malá věžička do kteří by se tak akorát vešel člověk. To se zdá být Samovi dobré. Vyleze na nízkou střehcu kostela, potom se vydá po další střeše nahoru až do malé věžičky. Když se do ní schová nejde vůbec vidět. Aby nemusel celý při střelbě vykukovat tak se vrátí zpět do hospody pro kladívko a ve věži si vydlábe díru tak aby viděl na celou oprátku. Tak může nepozorovaně lano přestřelit.Vše si důkladně připraví a vrátí se zpět ke Cortovi.
Kyle a Frank tvrdě pracují na tom aby bylo do rána vše hotovo. Už je nad ránem a tito dva mají prokopáno pět metrů. Zbývá jim ještě asi polovina a vypadá to že by to do rána mohli stihnout. Corso sedí ve svém pokoji a nervozitou si okusuje nehty. Nohou si stále nervózně pohupuje. Z ničeho nic se zvedne a jde k Frankovi na farmu a tam si vezme koně. Lorenzovi říká: Převezmi to tu. A kam jedeš Royi? Ptá se Lorenzo. Ten mu na to odpoví: nemůžu tu jen tak sedět. Musím odjet do Roswellu. Tak se vydej na cestu a hodně štěstí, popřeje Lorenzo. Corso sedne na koně a tryskem se vydá na sever, kde leží Roswell. Během několika hodin dorazí do hospody. Royi? Ptá se překvapeně Cort. Co tady děláš? Roy na to: Pomůžu vám! Cort zavede Corsa dolů do sklepa kde Kyle a Frank dokončili vykopávání štoly. Hotovo, říká Kyle. Royi, říká překvapeně. Vidím, že jsi

to nevydržel. To rozhodně ne, odpoví Corso. Pojďte všichni nahoru, ještě jednou si tu zopakujeme, říká Corso. Všichni si sednou nahoru ke stolu otevřou si láhev dobré wiskey. Corso začne mluvit: Kyle bude dole ve štole. Sam bude v té věži o které se předtím zmiňoval. Frank bude na střeše tady na hospodě. Cort bude sledovat jakoby popravu. Co? Ptá se Cort. Já myslel že odpálím ten dynamit. Ne, odpoví Corso. Ty budeš tam aby tě do toho nemohli zatáhnout. Pak jak bude po všem tak se vrátíš do hospody. Já ten dynamit odpálím a pak zmízím v okolí. Večer se všichni sejdeme na kraji toho lesíku z bříz. Tak to je všechno. Teď se dobře vyspěte. Zítra musíme být bdělí.
Nastává odpoledne. Sam už se brzo ráno vydal na věž na kostele. Frank se usídlil na střeše Cortovi hospody. Corso je kousek za městem a čeká až bude předveden John aby se mohl přiblížit k domu Coltona Cola. Asi kolem čtvrté hodiny odpolední je vyveden z cely John. Lidé mlčí, jakoby by byli na straně odsouzeného. Vždyť šerif jim zvýšil daň, byl krutý a nechoval se lidsky. Prostý lid byl rád, že se našel člověk, který měl takovou odvahu se postavit muži zákona. Nikdo však netušil co se bude dít. John vystoupá po dřevěném schodišti nahoru na dřevěnou plošinu na které je mu na krk navléknuta oprátka. Sam, Frank a Roy zbystří. Šeryf před Johna předstoupí a začne číst jeho rozsudek: Johne Blacku, jste odsouzen za kradení koní a za veškeré zločiny, které jsi spáchal vůči obyvatelům tohoto města. Nyní budeš popraven. Zřízenec pro popravu jde k páce kterou proboří podlahu na které John stojí. Tahá za ni. Corso je zatím připraven střelit do dynamitu. Zřízenec tahá za páku. Podlaha se začíná propadat. Corso rozstřelí sudy s dynamitem. Ozve se strašná rána a během ní proběhnou dva nezaslechnutelné výstřely. Kyle dole ve štole otevře padací dveře. John zapadne pří po do ní. Šeryf padá na zem. Všichni se kolem sebe rozhlíží. John s Kylem vyjdou ze sklepa a zadním východem ujíždí pryč. Sam zůstává na místě. Frank také zadním vchodem odjíždí a Corso, ten už je dávno na odjezdu. Cort se jen v klidu otočí a vrací se do hospody. Zavře dveře a akce končí - úspěšně…!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Toren-Tvé SB | Web | 15. července 2009 v 18:48 | Reagovat

DObře!povedlo se jim to  :-)

2 Bary | Web | 15. srpna 2009 v 17:59 | Reagovat

Tak tohle bylo super.....měli dobrý plán a dobře jim vyšel proste super :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama