7. ČÁST: ZASVĚDCENÉ MÍSTO

15. července 2009 v 13:35 | Kyle |  BANDITI II.
Frederik spolu s Jeniffer všem oznámí co se stalo. Všichni jsou z toho v šoku, ale na druhou stranu je těší, že Frederikovi s Jeniffer se nic nestalo. Jeniffer se tak tímto způsobem musela vrátit do kaňonu odkud odešla, neboť jí tohle místo připomínalo Roye a Johna. O této věci vede Kyle s Jeniffer rozhovor. Jeny nabírá vodu z řeky a během této činnosti ji zastihne Kyle a říká jí: Tak jaké to je, být zpátky? Jeniffer na to: I přesto co se na Frederikově farmě stalo jsem ráda, že sem se vrátila. Ostatně, udělala bych to asi tak či tak. Dalo by se říct, že jsem se smířila s tím, co se tu stalo a rozhodla jsem se, že ti pomůžu vypátrat tam ty a hlavně musíme zjistit proč John udělal to co udělal. Kyle na to: Dobře, vítej zpátky... Během cesty od řeky zastihne Kyle Ponkaye. Kyle mu říká: Tak co, jak jste se tu zabydleli? Ponkay na to: Díky za optání, ale jo, je to tu dobré ale trápí mě jedna věc a jediný člověk, kterému ji můžu říct jsi ty. Kyle na to: Opravdu, tak v tom případě si zajdeme na skleničku do saloonu a tam mi povíš oč jde. Ponkay na to: Raději bych to řešil jen mezi čtyřma očima. Kyle na to: OK, tak ať je po tvém. Oba dva se tedy odeberou do Ponkayovy chaty. Kyle se opře ramenem o jednu ze stěn a Ponkay se postaví před něj. Tak, o čem si chceš se mnou promluvit, ptá se Kyle. Ponkay odpoví: Předtím než začnu mluvit, tak mi slib, že to zůstane jenom mezi námi. Kyle na to: Máš moje slovo. Ponkay tedy začne mluvit: Tu noc, jak jsem vzal roha, jsem hledal už zmiňovaný Keitak. Jako jeden z mála lidí vím, kde tohle posvátné místo kmene Jů Tů leží. A pokud tam ti lidé opravdu tohle místo hledají tak bys měl vědět, kde to je. A proč zrovna já? ptá se Kyle. Ponkay na to: Lidi tady v táboře věří nejvíc ze všeho tobě a tudíš i já. Rád bych tě na to místo vzal poněvadž to tajemství v sobě nosím už několik let a potřebuju někoho, kdo mi ho pomůže nést dál. Kyle na to: Dobrá jestli mi chceš tohle místo ukázat, tak proč ne. Ponkay k tomu ještě dodá: Jeslti nemáš nic proti, můžeme vyrazit hned.
Mezi tím se Cort probouzí v chatě jistého Alvára, který je podle Corta bratr Charlse Dickinse, muže z kolony, ve které byl všem známý Kyle Kvint. Když se Cort probere ze spánku tak před ním Alváro stojí s dlouhým nože, který drží ve své pravici. Cort říká: Takže mě stále považuješ za někoho kým nejsem? Alváro jen přistoupí ke Cortovi a přeřízne provaz, kterým je Cort svázán. Poté Alváro řekne: Jsem ochoten tě pustit ale jen v případě, že mě zavedeš na místo o kterém jsi mluvil. Cort na to: Dobrá... Když Cort vyjde ven z Alvárova přístřešku tak před domem běhá čtyřnohý přítel, který dělá Alvárovi společnost. Cort se otočí na Alvára a říká: Ty máš psa, jak se jmenuje? Alváro na to: Je to fenka a říkám jí Kary. Cort fenku pohladí a potom řekne: Vezmem ji sebou? Alváro na to: Ano, samotnou ji nenechám. A jak si k ní vůbec přišel? ptá se opět Cort. Alváro odpoví: Když jsem sem před devíti lety přišel, tak sem prostě jednoho dne doběhla. Byla ještě malé štěně a tak se se jí ujal a měl jsem alespoň někoho s kým jsem si mohl povídat Cort na to: Bože, ty tu žiješ sám s Kary už devět let, to je strašné. Alváro na to: Zvykl jsem si na život samotáře, teď už bych mohl odejít z kaňonu ale něco mě tu pořád drží... Cort pak řekne: Tak vydejme se na cestu.
Kyle s Ponkayem zatím dorazili tam, kam jejich cesta vedla. Po zhurba hodině cesty, která vedla kolem řeky Rio Pecos se před Kylem a Ponkayem rozprostřel velký vodopád. Pokay na to: Tak a jsme tady - Keitak. Kyle říká: To má být ono? Ponkay se zasměje a poví: Jo, slez dolů a pojď za mnou. Ponky vede Kyla k vodopádu a pod spádem vody projdou do jeskyně, která je ve vodopádu. Kyle na to: Páni... Ponkay rozdělá louč, kterou si před tím připravil a pokračují v cestě až dojdou k jedné ze stěn na které je téměř neviditelý výběžek, za který Ponkay zatlačí. Jakmile tak učiní kus stěny se rozevře a před oběma banditi se rozprostře schodiště, které vede dolů. Tam už se nachází samotný Keitak. Kyle naprosto žasne. Obrovská jeskyně, která se nachází pod vodopádem skrývá nepřeberné bohatství. Vše se tam jenom leskne a třpytí.Kyle na to říká: Ani ve snu by mě nenapadlo, že toho bude tolik. Takže ty si myslíš Ponkayi, že tohle hledají tam ti? Ponkay na to odpoví: Připadá mi to logické. Co jiného by tu mohli hledat. Ponkay na to: Jestli je tohle jejich cíl tak bychom sem měli jednou za čas vysílat hlídky, kdybychom tady na ně náhodou nenarazili, ale nikdo nesmí vědět, že je to Keitak. Kyle na to: To není špatný nápad. Poté oba vylezou a vrací se zpátky.
Jakmile dorazí zpátky do tábora, tak ani nestačí slézt z koně když uvidí Corta jak jede do tábora s nějakým cizincem a psem. Všichni ke Cortovi doběhnout. Kyle Cortovi říká: Kdo je ten muž a kde jsi byl vůbec ty celou noc? Cort na to: Tady Alváro mě unesl, myslel si, že jsem jedním z tam těch ale teď si myslím, že už změnil názor. Alváro na to: Měls pravdu. Kyle pak: Alváro? Cort na to: Ano, je to bratr toho Dickinse. Kyle vydechne a říká: Tak to mě teda podrž. Cort pak Kylovi říká: Alváro tu žije už devět let jenom se psem a něco málo ví o tom těch. Kyle na to: Opravdu? Tak to bys nám o nich mohl něco říct. Alváro na to: Moc toho není ale možná bych vám mohl s něčím pomoci. Kyle, Cort, Alváro a Kary se odeberou do saloonu, kde Alváro spustí: Nikdy sem nenašel jejich úkryt, málo kdy z nich někoho zahlédnu. Myslím si, že o mě neví, že tu jsem ale mohu se mýlit. Avšak jednou jsem zahlédl dva muže, indiány jak postupují podél řeky. Vůbec nevím co je to za lidi ale někdy když projíždím kaňonem tak slyším takové podivné zvuky...Jednou sem je stopoval. Podle stop jsem došel až k takové úžlabině nebo údolí, kde byly takové sloupcové monumentální sochy. Dál sem se ale nedostal protože se začaly ozívat zvuky, jiné zvuky než ty, které jsem slýchával normálně. Kameny padaly dolů ze skal a já jsem už neměl tu odvahu jet dál a proto jsem koně otočil a radši jse ujížděl pryč. Kyle na to: Ano to místo pár z nás zná. Taky jsme se přez něj nedostali.Alvráro pak dodá: Tak to je tak všechno co vím. Pokud vám to nevadí, rád bych tu přenocoval a ráno bych se vydal na cestu zpět. Kyle na to: Nemám nic proti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Toren-tvé SB | Web | 24. srpna 2009 v 19:52 | Reagovat

Alváro je fakt zajímavá postava  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama