7. ČÁST: ŠERIF 2/2

11. července 2009 v 15:55 | Kyle |  BANDITI I.
Den se přehoupl do druhé poloviny. A to je právě čas kdy se má odehrát dlouho plánovaná akce. John je připraven v hospodě společně s Cortem. Lorezo obhlíží situaci ve městě a Frederik čeká na to až k němu dorazí čekaná osoba. Frederik stojí na kraji farmy aby hned jak uvidí veterinářku mohl dát znamení, že se jeho přátelé mohou dát do akce. Je to tady, paní Coltonová se blíží. Frederik ji už zdáliky vidí jak k němu směřuje žena v bílých šatech s brašnou přes rameno. Rychle doběhne ke zvonici a začne zvonit. Jednou, dvakrát a potřetí. Proč zvoníte pane, ptá se jeden z farmářů. Frederik na to: Ale skouším nové lano, které jsem tu včera uvázal, to staré už nestálo za nic. To znamená, že ani Frederikovi lidé nevěděli s kým je Frederik ve spojení. Jakmile se ozve signál tak se John vydá do nitra šerifova domu.
Na Akamen Aka dorazí Frank za Kylem s prosbou. Kyle sedí u sebe doma když v tom se ozve zaťukání. Když otevře dveře stojí před ním už zmiňovaný Frank. Ahoj Franku, říká Kyle. Frank kývne lehce hlavou a odpoví na pozdrav: Kyle. Co potřebuješ ptá se Kvint. Frank na to: Ale stále se mi taková mizérie. Jeden z mích koní se mi někam zaběhl. Kyle na to: Zaběhl? Ne neměj strach, tentokrát to nebyli tam ti lidé, před polednem mi prostě vyběhl z ohrady, říká Frank. A potřeboval bych od tebe abys mi ho pomohl najít a alespoň ti ukážu část skal, kterou si dosud neviděl. Stopy vedou na východ odkud jsi nepřijel, dodá Frank. Kyle na to odpoví takto: Kdy vyrazíme? Frank na to: Pokud nemáš nic na práci tak může vyjet do prérie hned. Kyle jen dodá: Tak se dejme na cestu. Kyle společně s Frankem si zajde na farmu pro nějakého koně a potom se oba vydají směrem na východ kam směřují stopy zaběhlého koně. Během cesty se Kyle Franka zeptá: Co si myslíš, že jsou ti lidé zač? Frank na to: Na to těžko někdo zná odpověď. Myslím si však jednu věc. Pochybuju, že to jsou nějací vrahové, kteří tu jen někde táboří. Pohybují se neslyšně, možná to jsou indiáni, to se mi zdá docela možné. Pracují organizovaně a nikdy jsem z nich nikoho nezahlédli. A stopy po jejich koních, jako kdyby létali vzduchem. Kolikrát na vás zaútočili. Frank na to: Oni na nás nidky nezaútočili. Prostě zhruba devětkrát nám odvlekli několik koní. Poprvé sem dorazili před třemi měsíci a odvedli si odsud dva koně. Pak se vraceli a brali si další. Celkem jsme tu ztratili sedmnáct koní. Proč se je nepokusíme najít? Ptá se Kyle. Frank odpoví: Nevíme kde hledat a kaňon je rozsáhlí. A taky nechceme abychom je podcenili a kdybychom je náhodou našli tak aby na nás nebyli v přesile. Budeme muset čekat.
John se vydal do domu. Okno které bylo hned dole ze zadu vypáčil nožem. Neslyšně se vkradl dovnitř a vydal se dolů k celám kde šerif tráví většinu času. Ještě ani není dole ale už slyší jak se dole někdo pohybuje. Už je tam! Vidí jak na židli u cel někdo sedí. V žaláři není nikdo takže to vše bude beze svědků. Opět vytáhne nůž jehož čepel je patřičně nabroušena a vydá se proti šerifovi. Ten se však z židle rychle zvedne a otočí se na Johna. Avšak není to šerif, kdo seděl na té židli. Je to někdo úplně jiný. V tom na Johna někdo ze zadu namíří pistolí. John se na něj otočí a spatří před sebou Coltona Cola a ten mu říká: Dlouho jsme se neviděli Blacku! A jakmile to dořekne tak Johna pažbou pušky omráčí. John je odvlečen do jedné z cel avšak ne tam, kde byl šerifem omráčen ale někde do vrchních pater domu. Točí se mu hlava je mu zle a ta rána mu ošklivě krvácí. Když se důkladně probere zjistí, že je připoután k jedné z mříží. Nachází se v cele kterou tvoří tři stěny mříží a ta čtvrtá je tvořena dřevěnou stěnou.
Najednou zjistí, že u něj sedí šerif. Ten na Johna začne mluvit: Celou domu se tebe a Corsa snažím dostat a ty máš tu troufalost, že příjdeš až sem do mého domu. Ještě, že mám tak důkladné muže, kteří mě ihned informovali o tom co se chystáš udělat. John na to: Všichni tví lidé vědí co jsem zač já a moji lidé. Šeryf na to: To co jste mi s Corsem provedli vás učinilo štvanou zvěří ale na tak důležitou věc jako je vaše dopadení jsem si vycvičil několik lidí, kteří o vás ví. Co se chystáš se mnou udělat, ptá se John svého věznitele. Ten mu na to odpoví: Ze všeho nejdříve bych chtěl vědět co tví lidé ve skalách dělají, proč tam žijí, kradou naše koně, chci vědět vše ale nejdřív chci vědět odkud jsi přišel ty? John na to: I když ti řeknu všechno co vím, o všech věcech, které jsem zažil tak mě stejně zabiješ. Šerif na to: V tom případě tě mile rád přesvědčím o opaku. Charlesi, zavolá šerif. Do místnosti vkročí velký muž. Šerif potom k tomu pouze dodá: Pokud ti mohu poradit, řekni mu co chce slyšet, nebo se možná nedožiješ rána. Poté strážce zákona opustí celu a vstoupí do ní Charles. John ví co se bude dít a proto se připravuje na nejhorší. Charles přistoupí k Blackovi a začne ho mládit, kopat a mučit a neustále mu klade otázky na, které by rád šerif znal odpověď. John je naprosto zakrváceny. Rána na hlavě silnými údery začíná víc a víc krvácet. John už pomalu omdlévá když mu chce Charles zasadit konečnou ránu. V tom vstoupí do pokoje opět Šerif a říká: To stačí, ten nám nic neřekne. Doufal jsem, že budeš rozumnej ale než riskovat to, že tě příjdou tvoji lidé osvobodit to tě radši zabiju. Připrav se, zítra odpoledne budeš viset. Vše co se dělo v tom zatraceném pokoji vyslechli Cort a Lorenzo. Oba se na sebe vyděšenými pohledy podívali a Lorenzo říká: Musím odjet do skal….
Nastává podvečer a viditelnost do dálky se začíná rapidně zmenšovat ale Kyle ani Lorenzo stále ztraceného koně nenašli. V tom ho v dáli uvidí Frank a nahlas zvolá: Támhle je!. Kůň byl od nich vzdálen asi čtyřista metrů, když zaběhl za jednu z mála skal, která se v této části kaňonu nacházela. Kyle a Frank se tryskem vydají za koněm. Když dorazí ke skále pokračují dál po směru stop. Oba hledí do země a čtou otisky kopyt, které po sobě kůň nechal v prérijní krajině. Když najednou stopy končí. Na zemi je vidět, že kůň byl někým povalen ale to jak se dostal pryč není známo. Kyle v tu chvíli řekne: Tohle jsou oni! Oba kovbojové se kolem sebe začnou rozhlížet. Po nikom není v krajině ani stopy. Jak toho koně odvlekli, ptá se Frank. Kyle na to odpoví: Tak to už asi nezjistíme. Frank pak říká: Jsme už poměrně daleko od tábora, měli bychom se vrátit. Kyle na to: Ti lidé se teď na nás dívají, pozorují nás a proto jsou vždy o krok napřed. Kyle, říká Frank, musíme jet, dodá. Máš pravdu říká Kyle. Oba Zapomenou na koně, kterého hledali a raději se vydají na cestu zpátky do tábora.
Uprostřed večera se vrátí do tábora. V ten samí čas dorazí na Akamen Aka i Lorenzo se zprávou, která všem vyrazí dech. Kde je Roy, volá na všechny už zdálky. Je u sebe ozve se od Sama, který je mezi domy. Lorenzo ani nezaklepe při vstupu do domu. Co se sakra děje Lorenzo, ptá se Corso. Ten mu odpoví: Nastali koplikace! Colton Cole dostal Johna! Chystá se ho zítra zabít….!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Toren-Tvé SB | Web | 15. července 2009 v 18:31 | Reagovat

Škoda,že jim to nevyšlo..jsem zvědavej jak to bude probíhat dál..

2 Bary | Web | 15. srpna 2009 v 17:45 | Reagovat

Ach jo....já myslela, že toho šerifa odstraněj a ono nic.....určitě se pokusí zachránit Johna.....no jdu číst dál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama