6. ČÁST: ZTRACENÝ BRATR

15. července 2009 v 13:30 | Kyle |  BANDITI II.
Pár dní po Ponkayově útěku Cort přijíždí z města. Měl tam schůzku s Frederikem. Když v tomho jeho pozornost něco upoutá. Jeho zrak směřuje dolu na zem, na které vidí něco neobvykého. Stopy, ale ne otisky kopyt koní ale lidskou šlápotu. Do tábora to je ještě daleko, přes sedm mil. Cort se nachvíli zamyslí ale nedá mu to a po stopách se vydá. Tuší, že by mohl narazit na někoho z tam těch lidí a tak je při svém putování velmi ostražitý. Dává si pozor, rozhlíží se všude kolem sebe a v ruce drží nabitou zbraň, která by byla použita jen v případě krajní nouze. Ten samí podvečer Jennifer vede rozhovor s Frederikem na jeho farmě. Sedí ve svém pokoji a říká: Už je to několik týdnů a stále nevím zdali budu schopna se vrátit. Frederik na to: Můžeš tu zůstat jak dlouho chceš, nikomu tu nepřekážíš. Jeni se pak zamyslí a říká: Ale co ti lidi, kteří tam jsou. Frederik na to: Co tím myslíš? Jen odpoví: Cort, Kyle, Sam a další...Co se tam děje dál. Nechci zbytek života strávit v nejistotě. Každý večer když jdu spát přemýšlím co se tam právě děje. Ale když si na to všechno vzpomenu, tak touhu po návratě vystřídají silné obavy. Frederik na to: Neumím si představit to čím právě procházíš ale.... Náhle se ozve zvon. Velmi hlasitě zvoní na celou farmu. Frederik na to: Co se to sakra děje. Frederik vyjde na balkón a když se podívá ven na plantáž tak nevěří svým očím. Jedna ze stodol je v plamenech a asi 10 mužů na koních zapaluje zbytek farmy a střílí po rolnících, kteří se snaží farmu bránit. Frederik rychle balkon opustí a říká Jennifer: Někdo na nás útočí. Proboha, co budeme dělat? ptá se Jeny. Frederik na to: Sami nic nezmůžeme. Musíme rychle opustit farmu a útect. Kam? ptá se Jeny. Frederik odpoví na otázku: Nezbývá nám než navštívit naše přátele v kaňonu. Frederik začáná okamžitě jednat protože ví co by se mohla stát v případě, že by selhal. S Jennifer rychle schází schody a zadním vchodem se snaží uniknout ven z ohníveho pekla. Ještě před tím si ze zásuvky v pokoji nahoře vzal revolver. Zadní vchod je ale už v područí jednoho z útočníků. Frederik ani chvíli neváhá. Bleskurychle vyskakuje z poza rohu schodiště a muže u dveří zastřelí. Tělo padá k zemi a cesta ven je volná. Frederik s Jeniffer vběhnu do lánu obilí a spěchají na okraj k plotu, který přelézají. Farmu opouštějí... Po několika krocích mimo farmu se Frederik zastaví a otočí směrem na svůj domov, který je právě v plamenech. Vše co tak dlouho budoval je pryč během několika minut. Zdálky jsou slyšet jen zoufalé výkřiky lidí, kteří nenašli cestu ven. Sklo praská žárem a trámy domů se hroutí. Frederikova farma právě zmizela ve stínu mohutných plamenů.
Cort i nadále stopuje záhadného cizince, jehož stopy objevil pár mil od táboru skalních lidí. Po már mílích jeho putování zdá se dostane konce. Stopy vedou nahoru na jednu ze skal. Není vůbec prudká. Cort sesedá dolů z koně a dále pokračuje pěšky. V půli skály najednou ucítí kouř. Když je na vrcholku skály nevěří svým očím. Nalézá tu chatu. Chvíli se jen tak rozhlíží když tu náhle utrží ze zadu ránu do hlavy. Cort padá na zem a upadá do bezvědomí. Záhadný člověk ho vleče do svého příbytku a tam ho položí na zem a ruce mu přiváže k jednomu z trámů. Jakmile tohle všechno udělá, poleje Corta vědrem vody. Omráčený muž přichází k sobě. Cort zakroutí hlavou aby ze sebe dostal vodu. Potom se několikrát kolem sebe porozhlédne a v tu chvíli říká záhadnému muži, který je oděn do hnědého koženého obleku, dalo by se říči trampského. Na hlavě má tento muž klobouk s černobílím perem zdá se, že orla a v ruce drží velkou loveckou pušku s velmi dlouhou hlavní. Tvář, která se skrývá pod stínem klobouku je o něco více snědší: Kde to sem, kdo jsi ty? Neznámý věznitel přiskočí ke Cortovi, chytá ho rukou pod krkem a praví: Já vím kdo si! Nemusíš na mě nic hrát, vím ke komu patříš a vím co tady děláš... Cort říká: A co tady dělám tak špatného, že mě tu musíš držet? Cizinec na to odpoví: Celou tu dobu co tu jsem se snažím žít, tak aby jste mě ty a tvoji lidé z východu nenašli ale jak vidím, tak se mi to nepodařilo. Cort na to: Ach tak ty si myslíš, že patřím k lidem z východní části kaňonu. Mám pro tebe novinu příteli. Žiju sice tady v kaňonu ale nejsem jeden z tam těch. Patřím ke skupině lidí, která žije v západní části. Když tu žiješ tak dlouho, jak to, že jsi nenarazil na naši vesnici. Cizinec na to: Lžeš, patříš k nim, moc dobře to vím. Jiní lidé tu v kaňonu nejsou. Nikdo není tak hloupý aby sem šel. Cort se jen ironicky zasměje a poví: Jak ti to mám sakra dokázat, vždyť ani nevím jak se jmenuješ...
Frederik s Jeniffer se po úspěšném úniku s farmy snaží dostat co nejrychleji z města protože ve dvou toho moc nesvedou. Ani jeden z nich nemají koně a jít do města nějakého ukrást by bylo příliš nebezpečné a tak se vydávají na cestu pěšky. Jejich cíl je jasný. Dostat se na okraj kaňonu a co nejrychleji se přemístit na Akamen aka, kde je pro ně jediné místo. Pěšky to bude trvat pěkně dlouho, říká Jeniffer. Frederik na to: Jakmile budeme u kaňonu utáboříme se na noc a za úsvitu vyrazíme. Zítra dopoledne bychom měli být na místě. Frederiku, říká Jeniffer. Co pak?, odpoví majitel schořelé farmy. Co si myslíš, že to bylo za lidi, kteří to udělali? Frederik na to: Tam ti, kdo jiný. Naši nepřátelé jsou tam ti a proto si myslím je logické, že to udělali tito lidé. Jakmile se vrátíme do kaňonu, přesvědčím Kyla aby začal hledat a potom je zabiju!
I na tohle mi neodpovíš, říká Cort. Cizinec se opře o pažpu pušky a říká: Jmenuji se Alváro. Cort: Alváro, hmm to jméno je mi povědomé. Myslíš, že jsem jediný Alváro na světě? Cort na to: Ne takhle to nemyslím, v souvislosti s tímto místem mám takové nutkání, že jsem ho zaslechl. Podívej Alváro, nepatřím k lidem k terým si myslíš. Ale nemám žádný důkaz, kterým bych tě přesvědčil, tak to berme že k nim patřím. Zajímalo by mě, proč tu jsi vlastně ty? Alváro na to: Zahnal mě sem samotný zákon. Napařili mi krádež koní, kterou jsem ale nespáchal. Kde v Rosvellu, ptá se Cort. Ano, odpoví Alváro. Byl jsem zrovna na cestě do Mason City za bratrem abych u něj našel pomoc ale šeryf mě pronásledoval a tak sem se skryl tady a od té doby mám pokoj. Cort na to: Už vím odkud je mi tvé jméno tak povědomé. Charles Dickins, tvůj bratr, že ano? Alváro okamžitě zbystří a říká: Odkud znáš to jméno? Cort na to: Před pár měsíci přijel sem do kaňonu jistý Kyle Kvint. Je to muž, který nás právě vede. Ne lidi z východu ale nás ze západní části. A právě v této koloně byl i tvůj bratr, protože Kyle mi to řekl. Nevím už, jak jinak tě mám přesvědčit, že nejsem ten za koho mě považuješ. Alváro na to: Musím si dávat pozor ale nevěřím ti. Cort na to: Vím, že je to těžké ale my s těmi z východu máme taky svoje pletky. Neustále nám kradou koně, nikdy jsme nikoho neviděli. Nevíme, kde se skrývají ani kdo je vede. Alváro: Nechám si projít hlavou co s tebou. Zítra rozhodnu co dál.
Frederik s Jeniffer přečkali bez újmy noc a za brzkého svítání se vydávají znovu na cestu. Po pár hodinách nacházejí cíle. Vesnice skalních lidí je před nimi. Kyle v tu chvíli právě vychází ze svého domu když v tom před sebou zahlédne Frederika a hlavně Jeniffer. Jeny se s Kylem hned přivítá velkým objetím a s Frederikem si Kyle potřese pravicí. Kylova otázka je jasná: Co se stalo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Toren-tvé SB | Web | 24. srpna 2009 v 19:46 | Reagovat

Teda..docela se to zamotává..ale jinak dobře napsaný!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama