6. ČÁST: ŠERIF 1/2

11. července 2009 v 15:52 | Kyle |  BANDITI I.
Po podivných zvucích se slehla zem. Nikdo si nedokázal vysvětlit co se to mohlo stát. Kyle společně se Samem jako jediní viděli zřejmě to co ty prapodivné zvuky vydávalo. Druhý den ráno jde John ke Corsovi do chaty aby mu oznámil zprávu. Už před chatou křičí: Hej, Royi pojď prosím na chvíli ven. Z domu se ozve, prosím počkej chvilku, hned tam budu. Asi za pět minut z přístřešku vyjde Corso a říká: Tak co potřebuješ? John na to: Chci jet do města pomoct Lorenzovi a Cortovi. To je šílenství, Johne. Jsi na seznamu hledaných lidí, odpoví Corso. Já vím, že tím hodně riskuju ale chci se na tom podílet. Kvůli tomu chlapovi jsem toho hodně zkusil a když už se musí udělat to co se dělá tak to udělám společně s nimi, argumentuje John Black. Corso pak řekne: Uvědomuješ si, že pokud tě chytnou tak můžeš ohrozit i lidi tady. John odpoví takto: Já nic neprozradím, to radši zemřu. Co s tebou mám dělat, nebudu to tady vést jako nějaký diktátor. Každý se můžeme svobodně rozhodnout. Neukazuj se moc na veřejnosti a hlavně na to aby tě nepotkal šeryf, dává Corso rady. Díky, příteli, reaguje na Corsova slova John. Kdy vyrazíš, ptá se Corso. Jen co si vyzvednu nějakého koně u Franka, tak se vydám na cestu, zní odpověď.
Mezitím ve městě se důkladně vyšetřuje plán, jak odstranit nepřítele skalních lidí - Coltona Cola. Cort s Lorenzem sedí v hospodě a dumají nad tím jak šerifa dostat. Shrňme si fakta říká Lorenzo. Téměř celý den je tam jeho žena a někdy přes noc zůstává i ta jejich sluška. Ty dvě ženy nemůžeme jen tak zabít. To znamená najít vhodnou chvíli na provedení naší akce. Cort na to: Nemyslím, že na akci tohoto druhu není zrovna nejvhodnější dynamit. Neber to špatně ale dynamitem to v tomto případě rozhodně nepůjde. To jsi měl říct ale dříve, ale v jistém směru máš pravdu. To asi nepůjde, odpoví Lorenzo. Takže jak to provést jinak? Lorenzo na to: Pokud ho chceme odstřelit od někud třeba ze střechy tak to je i v noci dost riskantní. Budou prohledávány všechny kouty ve městě a když se dáme na útěk tak po nás půjdou, a ještě k tomu v přesile. Musí se nám naskytnout nějaká dobrá příležitost, říká Cort. V tu chvíli do hospody vpadne John. Johne co ty tady sakra děláš? Ptá se Cort. John na to: Taková událost a vy si snad myslíte, že to provedete beze mě? Á vítej Johne, tak teď už na to nebudeme sami, říká Lorenzo. John se posadí ke svým přátelům a ptá se: Tak co už jste něco vymysleli? Ne, bohužel ne ale určitě na něco příjdem. Musí to být nenápadný abychom se pak mohli v klidu vytratit. Tak se do to ho dejme, říká John.
Do tábora ve skalách dorazí jezdec. Vidí to ani Kyle, který s něčím pomáhá Frankovi na farmě. Když se důkladněji zadívá na jezdce jde poznat, že ten kdo sesedá dolů ze sedla je žena. Jako první se sní vítá Corso. Teď už je jasné že jde o jeho adoptivní dceru. Corso jako první vede Jeniffer ke Kylovi. Kyle jí říká: Ahoj. Corso začne mluvit jako prnví: Jeniffer, tenhle muž tě před několika dny zachránil. Jeniffer promluví ke Kylovi: Mockrát ti děkuji. Hodně jsem toho slyšela o muži, který naprosto oslnil mnoho lidí v táboře a hlavně mého otce. Kyle se usměje a říká: Jsem tu zatím, krátce ale tento způsob života je opravdu pozoruhodný. Corso pak Kylovi skočí do řeči a říká: Nechám vás o samotě, určitě si chcete popovídat. Kyle Jeniffer říká: Nechceš se jím někam posadit přece tu při řeči nebudeme jen tak stát. To je dobrý nápad, odpoví Jeniffer. Kyle a Jeniffer si jdou dát do saloonu něco k pití a přitom se trochu pobavit. Takže Kyle, říká Jeniffer, co jsi dělal dřív než jsi se dostal sem? Kyle se jen nevlídně zadívá do stolu a mlčí. Co se stalo, řekla jsem něco špatně ptá se Jeniffer. Ne to ne, odpoví Kyle. Ale moje minulost je velmi zvláštní. Ještě nikomu jsem o tom nic neřekl. Jeniffer se na Kyla podívá a říká: Tak to řekni mě. Kyle chvíli mlčí a říká: Než jsem se dostal do kolony, která sem mířila tak jsem pracoval jako ošetřovatel a taky jako pomocník jednoho doktora na stavbě dráhy. Když dělníci odstřelovali kamení a kusy skal tak se mnohdy zranili. Byla to dobrá práce. Jednoho dne však náš tábor na volné prérii přepadlo několik mužů. Nebyli to ale indiáni. Byli to banditi. Do boje s nimi jsem se musel zapojit i já. Doktora se kterým jsem pracoval zabili. Ale nejhorší ze všeho bylo to, že zabili i člověka na kterém mi záleželo ze všech nejvíc a to moji ženu. Umřela mi v náručích. Když mi umírala v náručích zmocnil se mě pocit obrovského hněvu. Vyběhl jsem ven a spolu s ostatními jsem zabil ty muže co to udělali. A čeho se teda bojíš, ptá se opatrně Jeniffer. Kyle na to odpoví: Bojím se, že se ze mě stane to co z těch mužů co nás tu noc přepadli. My nejsme jako ti lidé, říká Jeniffer. Já vím, ale jen ta představa mě děsí. To věřím ,ale ty si musíš říct, že ty se nestaneš jedním z tam těch. Díky Jeniffer.
Už nastal večer. V tuto chvíli v kročí do hospody U Corta muž jménem Frederik Riese. Je to muž, který pracuje pro Corta a ten ostatním říká: Právě vám nesu dobrou zprávu.
Potkal jsem ženu šerifa. Jak jistě víte je to zvěrolékařka. Řekl jsem jí, že bych od ní potřeboval službu. Že mi na farmě onemocněla kráva. Domluvil jsem se sní na zítra odpoledne. A to není všechno. Jejich služka odjela na pár dní ke svým příbuzným do Santa Fé takže kdo bude v domě sám? Seš dobrej Frederiku, říká Cort. Ale co když zjistí, že jsi ve spojení s námi, zeptá se opět Cort. Tak to nezjistí, odpoví Frederik, protože ta kráva je opravdu nemocná, dodá. V tom případě můžeme použít dynamit, říká Lorenzo. To bych nedělal, argumentuje John. A proč ptá se opět Lorenzo. John mu na to odpoví: Z jednoho prostého důvodu. Dynamit je lepší použít na víc osob. Tady jde o zabití pouze jednoho člověka. Udělal bych to takhle. Jakmile k tobě na farmu dorazí ta žena tak nám dej nějaké znamení. Jaké znamení ptá se Frederik? John na to: Na farmě přece máte velký zvon, který oznamuje konec práce. Třikrát zazvoníš a to bude pro nás signál, že se do toho můžeme dát. Někdo z nás vleze do domu oknem a šerifa nožem nebo nějakou věcí, která nenadělá moc hluku ho zabije. A kdo by byl tak šílenej lést k němu do domu. John na to: Pokud si na to nikdo netroufáte, tak budu já kdo to udělá. Jsi si tím jist, ptá se Lorenzo. John odpoví: Udělám cokoliv abych ho dostal.
V táboře ve skalách zatím vrcholí přípravy na noční hlídku. Nejvíce lidí hlídá právě Frankovu farmu. Stráží ji Sam, Frank a Kyle. Corso a několik ostatních mužů je rozestavěno po celém obvodu tábora a hlídky se střídají každé čtyři hodiny. Uprostřed noci se najednou ozve praskání větviček v nedalekém porostu. Napřed si každý myslí, že jde o nějaké divoké zvíře. Opravdu to tak vypadá. Jde jen o velmi málo hlasité zvuky, které by například mohl vydávat pták šlapající po malých větvičkách. Najednou se však ozve velká rána. Obrovitá větev se najednou zlomí a padá na zem. Všechny to vyvede z míry. Na farmě se najednou z úst Franka ozve: To jsou oni! Nastává chvíle ticha. Několik málo okamžiků se nic neděje. V táboře jde cítit naprosté napětí, které je mezi Akamen Akou a asi dvěstě metrů vzdáleným lesíkem. Když tu náhle se začnou stromy podivně naklánět, jakoby je něco vyvracelo a pak se to stane. Ozve se velice hlasitý řechtot, řechtot záhadného koně. Vídíte něco, ozívá se nad táborem ale jakmile je tato věta vyslovena, vše skončí. Zvuky, kývání stromů i další podivné zvuky se stanou minulostí. Opět nastalo ticho, které vydrželo až do rána.
Nastal den velkého okamžiku. Skalní lidé se chystají skoncovat s mužem, který se jim už mnohokrát pokusil překazit jejich plány…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Toren-Tvé SB | Web | 15. července 2009 v 18:25 | Reagovat

Sakra..napínavý..a že by mezi Kylem a Jenniffer byla láska?  :-D

2 Bary | Web | 7. srpna 2009 v 21:29 | Reagovat

JOOO Kyle a Jeniffer se mi k sobě hoděj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama