5. ČÁST: TAJEMNÝ HŘEBEC

11. července 2009 v 15:47 | Kyle |  BANDITI I.
Kyle s Johnem nasednou na koně a vydají se zpět do tábora ve skalách a pořád jim vrtá hlavou od koho se šerifovi lidé dozvěděli místo předání alkoholu. Kyle říká: Pokud po nás jde šerif tak se to prostě nějak dozvěděl. Myslím že bychom neměli řešit to kdo jim to řekl ale to jak z toho ven. To máš asi pravdu, odpoví John. Však jakmile se vrátíme tak to všechno probereme s Royem a ten snad něco vymyslí. Potom dále pokračují v cestě na jih kde leží Akamen aka. Po pár hodinách jízdy spatří v dáli svůj tábor. Jako první zajedou do stáje k Frankovi vrátit mu koně. John předá koně a Kyle zatím převeze dodávku wiskey před saloon. Když slézá dolů z vozu tak ze saloonu vyjde právě Roy Corso. Tak co všechno proběhlo hladce, ptá se vůdce skalních lidí. Kyle na něj: Budeme si muset promluvit. Roye Kylova odpověď zaskočila. V tu chvíli dojde i John. Co se stalo Johne, ptá se Corso. O tom si právě potřebujeme promluvit.
Corso, Kvint a Black vejdou do Royovi chaty u saloonu. Kyle se opře ramenem jeden z trámů, který se v místnosti nachází. Corso se postaví před dva svoje muže a John se posadí na židli a začne si nabíjet zbraň. Tak co se stalo na prérii za skalami, opět se ptá Roy. V tu chvíli začne John líčit co se tam stalo: Vše proběhlo tak jako vždycky. Dojeli jsme tam o chvíli dřív. Po chvilce vidíme v dálce vůz. Když najednou z něj vypadne muž. V tu chvíli nám už bylo jasné že se něco stalo. V tom voze byli čtyři muži. Byli to šerifovi strážci zákona. Naštěstí jsme je dostali. Ale jde o to jak se o tom ti lidé dozvěděli. To není podstatné, říká Roy. Ale víme zase to, že po nás šerif opravdu jde. A tady musíme udělat to co musíme - odstranit ho. Kyle na to: Kdo je ten šerif? John odpoví: Jmenuje se Colton Cole. Kdy to tedy uděláme? Ptá se Kyle. Roy na to: To se musí v prvé řadě promyslet. Někdo pojede do města za Cortem. Pár dní tam zůstane a pak až se naskytne nějaká dobrá příležitost tak ho odděláme. A kdo tam pojede. Ve městě se nepátrá po Lorenzovi. Ten pojede ke Cortovi. Dobrá, říká John. Corso společně s Kylem a Johnem vyjde ven. Roy se dá směrem k Lorenzovi. Roy dorazí k jeho domu. Vyjde na rampu po dřevěném schodišti a zabouchá na dveře. Po chvilce čekání vyjde dynamiťák. Corso mu sdělí co je potřeba udělat. Lorenzo se okamžitě vydá na cestu. Vyjede nahoru na kopec a pokračuje dále po obvyklé stezce. Když najednou uslyší podivné zvuky, které se ozývají nad kaňonem. Jsou to zvuky koně... nebo klisny ale velice podivné.... Hlasité a opravdu děsivé.... Pak najednou slyší jakoby zvuk kopyt jak naráží na skaliska... Opět je to velmi hlasité.... Ale jak nečekaně se zvuky objevili tak rychle zase zmizeli... Lorenzo se nachvíli zastaví, rozhlédne se kolem sebe. Potom raději práskne do opratí a jede dál.
Tou dobou v táboře potká Kyle starýho Sama. Ten si sebou nese opakovačku a kartu, na které je vyobrazeno srdcové eso. Co jdeš dělat Same, říká Kyle. Sam na to: Ale, doufal jsem že si semnou Lorenzo půjde zastřílet kousek za tábor. Ten kdo by vyhrál tak by platil pití, které dneska došlo. Já nemám co na práci, rád si s tebou prověřím svou mušku. Sam na to: Tak to jsi mi vytrhl trn z paty. Pojď semnou, zavedu tě na naše obvyklé místo. Sam vezme Kyla asi tři sta metrů za tábor až za řeku. Tam je o strom opřena lať z měkého borovicového dřeva. Na ni Sam připne malým špendlíkem kartu, kterou sebou přinesl. Kyle říká: To je zajímavý terč Same. Tak jaká jsou pravidla ptá se. Sam na to odpoví: Každý z nás má deset ran. Kdo z nás vícekrát trefí čistý střed tak vítězí. Mám začít nebo chceš jít první ty Kyle, ptá se Sam. Kyle na to: Začni ať vím s kým mám tu čest. Sam se postaví deset kroků od karty a vystřelí. Ozve se rána. Sam po výstřelu jde prozkoumat kam kulka kartu zasáhla. Ale dva palce mimo. Teď jsi na řadě ty říká Hawkens. Tak jo jdu na to, Kyle se postaví a zmáčkne spoušť. Čistý střed ozve se Sam. Kyle na to: Tak to jsem teda nečekal. Sam se pouze zasměje.
Navečer toho dne dorazí Lorenzo do hospody ke Cortovi a všechno mu řekne. Cort je zděšen ale je ochoten se šerifa zbavit. Nevíš o nějaké dobré příležitosti ptá se Lorenzo. Cort na to odpoví: Ne, budeme muset čekat. Nebylo by vhodné vtrhnout mu jen tak do domu. Lorenzo na to: To taky nechci. Stačí mi vědět, kdy bude doma sám a pak můj dynamit vykoná své. Aha, já vlastně zapomněl, že ty radši ohňostroj než pušky, zasměje se Cort. Zatím v táboře vrcholí střelecká bitva. Kyle má na svém kontě čtyři čisté středy, Sam rovněž. Poslední svou ranou Sam minul. Kyle se staví na značku odkud se střílí a pálí. Také netrefuje. Tak si každý budeme platit svoje, říká Sam. Díky za dobře strávené odpoledne Kyle, říká Sam. To já děkuju Hawkensi. Najednou se však ozvou opět ty zvuky, které slyšel Lorenzo, při cestě do Roswelu. Co to sakra je ptá se Sam. Tak to je docela dobrá otázka, říká Kyle. Najednou se z jedné ze skal sesype suť s kamením. A vtom to spatří. Je to od nich velmi daleko ale jdou tam poznat základní proporce. Nahoře na hřebenu uvidí velkého černého koně, jak se staví na zadní nohy. Ocas má delší než obvyklí koně. A ani jeho řechtot je odlišný od jiných... Když běží dál tak mu od jednoho kopyta odlétne jiskra. Poté mizí. Sam se s Kylem na sebe velmi zvláštně podívají a Kyle říká: Co to sakra bylo? Sam na to: Tak to jsem tu ještě neviděl a to tu jsme už pěkně dlouho. V tom na místo střílení doběhne Roy a říká: Slyšeli jste taky ty zvuky? Kyle na to: My jsme viděli i to co ty zvuky vydávalo ,ale nedokážu si to vysvětlit…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 viagra | E-mail | Web | 23. srpna 2014 v 3:58 | Reagovat

Hello!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama