5. ČÁST: PROČ JSI ODEŠEL?

15. července 2009 v 13:27 | Kyle |  BANDITI II.
Jak říkal Kyle, v situaci, která před pár dny nastala mohl pomoci jen zázrak. A ten se opravdu stal i přesto, že tomu nikdo nevěřil. Kdo by si do té doby pomyslel, že Frederik kdysi žil jako psanec. Je to podivná náhoda nebo snad něco víc? Na celém západě je mnoho psanců a právě ten, který patří ke skalním lidem byl kdysi bráněn někým, který se dostal také do skal. Paul a jeho přátelé zde mají svůj úkol a teď nastává chvíle, jestli ho splní nebo ne.
Všichni čtyři zajatci jsou propuštěni, jsou volní. Kyle je nechá přemístit do saloonu do místnosti nahoře, která jako by se stala místem, kde se řeší věci ohledně tábora - dobré ale i špatné. Nahoře v pokoji je společně s Kylem Cort. Bývalí zajatci dorazí nahoru a Kyle za nimi zavře dveře a začne mluvit: Ještě jednou se vám omlouvám za to co se tu stalo a jak bylo s vámi zacházeno, ale žít tady není lehký. Teď se vás ptám, jste tu proto aby jste zjistili kdo jsou tam ti? Ponkayy říká: Ano, proto jsme tu. Možná mám pro tebe a i pro tvoje přátele hodně zajímavých věcí. Tito lidé tu stále žijí, několikrát nám odvedli koně, a nevíme zdali jsou to běloši nebo indiáni,říká Kyle Ponkayy říká: Když se to stalo měl jsem šest let, moc si z toho nepamatuju ale myslím, že to byli bílí muži. Kyle pokračuje: Zkrátka snažíme se je najít ale nevydáváme se do divočiny bezhlavě, čekáme na to až udělají nějakou chybu. Nenechávají za sebou stopy, nikdy nikoho nespatříme když se něco stane, pracují organizovaně a nevíme kolik jich je, kdo je vůdce a hlavně nevíme kde žijí. Jediná naše domněnka je ta, že to musí být někde na východě kaňonu. Západní část je zmapována námi ale můžeme se mýlit. Tohle se ti bude určitě hodit při pátrání po těchto lidech. Ponkayy na to: díky. Rodger pak ale prudce stoupne a říká: A proč nezůstaneme tady, sami toho proti nim moc nezmůžeme a pokud tihle lidé je nemůžou najít už celou věčnost tak pochybuju, že mi je najdeme za pár dní. Paul s Louisem se přidají k Rodgerovi: Ano Ponkayyi myslím, že bude lepší když se připojíme ke Kylovým lidem. Ponkayy říká: Dobrá ať je po vašem. Kyle poté položí další otázku: Jak jsi starý? Ponkayy odpoví: 39 let. Kyle říká: hmm to znamená, že pokud jsou to
opravdu ti lide, tak sem přišli před 33 roky. Louis pak neváhá a když je moment kdy se klade jedna otázka za druhou, pokládá další: A proč tu jste vůbec vy. Kyle odpoví: Já jsem tu přímo nebyl když tohle všechno vzniklo. Dříve byl vůdcem těchto lidí jistý muž jménem Roy Corso. Před několik dny zemřel. To je nám líto, odpoví čtveřice nováčků. První z nás sem byli vyhnáni zákonem, skrývali se tady. O tomto kaňonu kolují jisté zvěsti, jako například že je to podivné místo a tak. Pravda je taková, že se tu opravdu dějí věci, které jsem nikdy nezažiil. Abych to shrnul, jsme tu proto, protože pár lidí je hledaných a hlavně krademe koně, avšak nejsme lidi, kteří povraždí lidi a pak jim vezmou koně. Pokud jsou lidé rozumní tak, mohou žít, ale nejsme ani takový, kteří se nejsou ochotni bránit. Paul se pak lehce pousměje a poví: No lepší společnost jsme si už přát nemohli. Kyle pak říká: Pokud tu chcete být najděte si nějaké zaměstnání, kterým tu můžete pomoci, například Louis se vyzná jak jsem slyšel v koních tak by mohl pomáhat Frankovi s koňmi. Chaty navíc tu už nejsou tak budete muset nějak přežívat tady nahoře v těch pár pokojích co tu jsou. Můžete být třeba po dvou nebo jak vám to bude vyhovovat. Dobře, odpoví Paul a jeho přátelé. Časem si můžete postavit i vlastní domy ale prozatím budete zde, dodá ještě Kyle.
Nastává večer. Čtyři nový muži se pomalu zabydlují a nad kaňonem se začíná rozproztírat černá kápě. Noc se blíží. Cort jen tak posedává na baru a povídá si s Bryanem. Bryan mu říká: Pití tady mizí téměř stejně rychle jako u nás v hospodě. Cort se zasměje a říká: To máš pravdu a dej mi ještě jednu skleničku. Cort se pak odmlčí a zadívá se do stolu. To Briana zaujme a říká: Na co myslíš? Cort začne kroutit hlavou a potom řekne: Proč? jaktože o nich vůbec nic nevíme. Koho myslíš? ptá se May. Cort odpoví: Tam ty, co nám odvádí koně. Už tu byli tolikrát a pokaždé jsme o nich nic nezjistili. Nemyslím, že je čekání dobrý nápad na to jak tomu přijít na kloub. Brian na to: Nemůžeme s tím nic udělat. Kde je chceš hledat. Trvalo by týdny než bychom to tu celé projeli a co víc, co kdybych padli do nějaké nepředvídatelné pasti. Cort bouchne do stolu a říká: Vím, to všechno vím ale jen nečině sedět a přihlížet tomu jak s námi manipulují mě prostě žere. Brian k tomu dodá: Bohužel nic jiného s tím nenaděláme. V tu ránu se dveře saloonu otevřou do kořan a do domu vztupuje udýchaný Rodger a volá: Je tu Kyle nebo kdokoliv? Cort na to: Co se děje? Rodger na to: Ponkay, zmizel! Zřejmě utekl. Cort říká Brianovi: Sežeň Kyla a doveď ho sem já zatím zjistím co se děje, utíkej! Brian se vydává najít Kyla a Cort mezi tím zjišťuje co se děje. Rodger říká: Nic nikomu neřekl. Prostě si vzal pár věcí a utekl. Tohle nechal na stole. Co je to? ptá se právě vstupující Kyle. Rodger na to: Omluva, pro mě Louise a Paula. A ti jsou kde? ptá se Brian. Rodger na to: Vyrazili po jeho stopě! Kyle na to: Ale ne... Co, co se děje, ptá se Rofger. Kyle na to: Pokud je tam ti najdou a chytí, tak je s našimi přáteli konec. A pokud padnou do zajetí můžou jim všechno říct. Musíme za nimi hned vyrazit. Kdo? všichni, ptá se Rodger. Kyle na to: Jo, všichni rychle k Frankovi na farmu a pak honem za nimi, posměšme!
Frankovi bylo všechno oznámeno a Kyle mu řekl ať zatím převezme kontrolu nad celým táborem. Kyle, Cort, Brian a Rodger se vydávají na východ, kam směřuje Ponkayova stopa. Sebou mají ještě dva koně navíc aby měli Louis s Paulem na čem jet. Po pár minutách nachází pátrací skupina Louise s Paulem pár mil za kaňonem. Kyle k nim promlouvá takto: Co vás to napadlo, zbláznili jste se? Paul s Loisem na to: Promiň ale je to náš přítel a musíme ho najít. Kyle na to: S tom jsem s vámi za jedno, pokračujem. Paul s Loisem naskočí na dva koně, které sebou Kyle se svou skupinou vzal a vydávají se opět po Ponkayově stopě. Co si myslíte, že hledá? Ptá se Paul. Cort na to: Možná se snaží najít svou bývalou osadu a tam taky čeká, že tam budou i lidé, kteří vyvraždili jeho kmen. Kyle na to: To je velmi pravděpodobný ale s tím jsme mu mohli pomoct. Třeba je v tom něco úplně jiného. Podívejte! Přeruší Kylova slova Brian. V dálce je vidět světlo pochodně. To je on, říká Cort. Skupina se dostává k řece a jen pár desítek metrů před nimi je zřejmě Ponkay. Ukáže se, že je to opravdu on. Když k němu přijedou tak Ponkay říká: Věděl jsem, že za mnou hned vyrazíte. Kyle na to: Proč jsi odešel a nikomu jsi nic neřekl. Ponkay na to: Vrátil bych se. Cort na to: To je věc názoru. Kyle okamžitě Corta zarazí: Hej, nech to! Co je tvým cílem? ptá se zase Kyle. Ponkay na to: Ani kdybych chtěl tak vám to nemůžu říct, je to jen mezi krví Jů Tůů. Teď když jste mě našli měli bychom se vrátit zpátky do tábora. Kyle říká: Dobrá. Cort se na Kyle zlověstně podívá, připadámu jako by ani Kyle nechtěl znát pravdu. Kyle na jeho pohled reaguje: Všechno se časem dozvíme.
Po návratu na Akamen Aka si všichni jsou vlastní cestou a útěk Ponkaye už nikdo neřeší. Kromě jediného muže - Kyla. Ten se sice mezi ostatními tvářil, že chce dát Ponkayovi čas ale ještě ten večer ho jde navštívit. Vstupuje do jeho chaty ve které je i Louis. Tomu poví: Louisi, budeš tak hodnej a půjdeš Frankovi s něčím pomoct. Louis na to: Je mi jasný o co tu jde, můžeš mluvit. Louis opustí dům. Uvnitř místnosti je jen jedna petrolejová lampa, která pokoj příliš neosvětluje nýbrž je v něm také lehké přítmí. Ponkay sedí na posteli a plete si z vlasů copánek. Kyle se před něj posadí na židli a říká: Proč jsi doopravdy odešel? Ponkay se zasměje a říká: Věděl jsem, že za mnou příjdeš. Kyle na to: O to lépe se ti bude o tom mluvit. Mě můžeš věřit, to co mi řekneš zůstane čistě mezi námi. Ponky na to: Nehledal jsem svou bývalou osadu jak si lidé tady myslí. Mým cílem bylo něco jiného. Už si zřejmě slyšel o místě zvaném Keitak. Kyle na to: Ano, něco málo. Pokud se nemýlím, tak lidé co vypálili naši osadu a vám berou koně tohle místo hledají. Bohatství, zlato, to je zajímá. Kyle na to: Ty ses to místo snažil najít. Ponkay na to: Nemusím ho hledat, vím kde je....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 peterff | Web | 15. července 2009 v 13:34 | Reagovat

hezke

2 Toren-tvé SB | Web | 24. srpna 2009 v 19:41 | Reagovat

Ponkay teda ví,kde je Keitak..super  :-) je to čím dál lepší..

3 Annette | Web | 19. července 2017 v 13:57 | Reagovat

Ako sa dostať zadarmo iPhone6Plus? Veľmi jednoduché! Podrobností WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama