4. ČÁST: ZAŘÍKÁVAČ KONÍ

15. července 2009 v 13:24 | Kyle |  BANDITI II.
Nastává ráno potom co se v táboře objevil Sam s Frankem a spolu s nimi čtyři neznámí muži. Všichni v táboře si kladli jednu a tutéž otázku. Jsou tito lidé zač to co říkájaí nebo je všechno jinak. O lidech z východu neví nic ale Kylovi se zdá, že tito lidé snad nepatří k těm, ktřeří jsou jejich nepřátelé. Kyle brzy ráno svolává nevlivnější lidi z tábora aby se s nimi poradil co bude dál. Aby všechno proběhlo vklidu vezme všechny k sobě do chaty. Do chaty vstupují tito lidé: Kyle, Cort, Brian, Sam, Frank a Lorenzo. Většina z nich se posadí ke stolu a na které už nevyzbydou židle si sednou na pohovku. Cort jako jediný zůstává stát opřený o polici vedle postele. Kyle říká: Jistě všichni víte očem chci s vámi mluvit, chci znát vaše názory ať vím jak potom rozhodnout. Jako první spustí Sam: Já si myslím, že s tam těmi zjevně nic společného nemají ale problém je v tom, že si to nemůžeme žádným způsobem ověřit. Frank začne mluvit jako druhý: Můj osobní názor je ten, že k nim nepatří, já si myslím, že tam ti, jsou jiní. Tihle s námi normálně komunikovali, nedělali žádné problémy a na všechny otázky nám odpověděli. No jo Franku, ale jak víš, že nám neodpovídali jen samé lži, říká Lorenzo. Frank na to: Můžu se mýlit, ale oni nevypadají jako tam ti. Sice je snimi indián ale to nic neznamená. Corte, Briane pobízí Kyle tyto dvak k vyjádření. Cort na to: Počkal bych s tím, třeba se od nich někdo objeví. Pokud máme někoho od nich tak snad pošlou nějakého posla, kterým se je pokusí vykoupit nebo vyměnit. Na mě se nedívej já nevím, jsem tu chvíli, ale celé mi to nějak nehraje. Celou dobu je nemůžete vypátrat a najednou je objevíte kousek od tábora jak si opíkají buřty, zvláštní....Kyle pak říká: Dobrá, chtěl jsem znát to co si o tom myslíte. Můžete jít. A jak ses rozhodl Kyle, ptá se Frank. Kyle se zamyslí, zadívá se do země a odpoví: Bude lepší když počkáme a uvidíme co se stoho vyvine. Frank odchází na farmu. Sam jde k jednomu vězněnému muži - k Paulovi a Lorenzo zase k Louisovi. Brian směřuje opět za bar v saloonu a Cort k sobě do domu.
Kylovi tito čtyři muži nedávají spát. Chce se dozvědět co jsou zač. Jeho kroky směřují na druhý konec tábora a vlastně ještě dál. Opět se chystá navštívit reverenda Harveye. Reverend překvapivě posedává před svým napolo zbořeným domem. Už z dálky vidí jak k němu někdo přichází a pak říká: Věděl sem, že se tady ukážeš Kyle. Co tě sem přivádí, ptá se opět ten samí. Kyle říká: Chci si s vámi promluvit ohledně těch zadržených mužích. Zajímá mě však jedna věc. Kolik lidí ví o tom vyvraždění? Harvey na to: To je dobrá otázka, skoro nikdo o tom neví. Mohou o tom něco vědět ti co je vyhladili a taky ti co byli vyhlazeni. To znamená, že ten chlap....Ponkayy mluví pravdu. O takové věci se nedočteš v raních novinách. Ví o tom opravdu hodně. Ano, ale co když je to jeden z nich. Franka unesli přece indiáni. A co když ti lidé co je vyzabíjeli tu už vůbec nejsou, dodává Kyle. V tom případě by mě zajímalo, kdo jsou další šílenci, kteří se sem vypravili. Nevím kyle, sem rád, že se mě taky někdo na něco zeptal ale téhle situaci může pomoci pouze zázrak, který se někdy stává. Rohodli jsme se že počkáme jestli od tam těch nedorazí nějaký jejich člověk ve smyslu vyjednávání nebo něco takovýho, říká Kyle. Reverend na to: To je to jediné co můžete dělat.
Frank najednou vtrhne do chaty, kde Lorenzo dohlíží na Lousie, připoutaného ke zdi a říká: Potřebuju tvoji pomoc. Rychle! Co se stalo, ptá se Lorenzo. Splašil se nám tam kůň, je to opravdu hrozný, Cort je tam teď s ním sám. Hej vemte mě sebou, pomůžu vám, upozorňuje na sebe Louis. Lorenzo se zadívá na Franka a říká: Zbláznil ses, vodit ho tam. Frank na to: Tvrdí, že se v koních vyzná takže nám pomůže. Frank se odhodlal k radikálnímu rozhodnutí, bere sebou jak Lorenza tak i neznámého cizince. Všichni tři rychle doběhnou na farmu, kde Cort svádí nevyrovnaní souboj s jedním dominantním hřebcem černé barvy. Všichni se snaží koně uklidnit ale ten stále nereaguje na jejich pokyny. Neustále sebou háže, zvedá přední novy a výří kolem sebe písek a prach. Frank s Lorenzem dělají co můžou - marně, kůń si stále nikoho nepustí k tělu. V tom se však směrem ke koni rezejde Louis. Co to sakra děláš, volá na něj Frank. Louis ale dál pokračuje v cestě a s každým jeho krokem blíž ke hřebci se kůň uklidňuje. Louis je už téměř u něj. Pomalím pohybem natáhne ruku a přejede vraníkovi po hřívě. Potom přistoupí k jeho hlavě. Chytne ji oběma rukama a něco začne koni šeptat do ucha..... Frank, Cort i Lorenzo nevědí co si mají myslet. Louis koni "domluví" a co se nestane. Kůň zůstane stát na místě a vypadá, jako by před pěti minutama nešílel. Louis pak dodá: Teď už by neměl dělat žádné problémy. To sem v životě neviděl, cos to udělal, ptá se nevěřícně Frank. Louis se jen na něj zadívá a říká: Prakticky nic!
Louis je i přes svůj výjmečný čin odveden zpět a spoután. Frank se však neubrání a poprosí Lorenza, zdali by teď Louise nemohl strážit on. Lorenzo nemá námitky, protože má jistě něco dalšího na práci co za celý den nestihl. Jakmile Lorenzo opustí chatu, Frank začne mluvit: Jak si to udělal, jak si toho koně donutil k poslušnosti? Louis na to odpoví: Někteří říkají, že je to můj dar, koním rozumím, ale jinak. Ty jsi zřejmě ten co se o ně stará a vyzná se v plemenech a tak. Já se starám, řekněmě o jejich duševní život. Mám tu moc už od narození, nevím co je to zač. Na tvou otázku neznám odpověď. Frank čekal víc ale nechtěl na vězně naléhat a tak ho nechal dál mlčet.
Na večer přijíždí do tábora ve skalách nečekaný host - Frederik. Jako první ho spatří Sam s Kylem. Zdravím hoši, říká Frederik. Kyle se Samem zdraví též. Co tě sem přivádí, ptá se Sam. No, že se ptám, jde o koně co, o tom, že sem jede nějaká dobrá wiska sese přijed nezmínil co. Frederik se zasměje a říká: Bohužel ano, kde je Frank potřebuju to s ním probrat. Kyle na to: Hlídá vězně. Cože, vězně, ptá se Fredrik. Kyle na to:ano buď jsme zadrželi čtyři lidi od tam těch nebo někoho úplně nevínného. Chceš se o tom něco dozvědět, ptá se Kyle. Frederik na to: Jistě, to s Frankem nespěchá. Kyle říká: Same jdeš s námi, v saloonu nám snad už Brian něco naleje. Sam jo půjdu s vámi. Kyle, Frederik a Sam se odeberou do saloonu. Tak co je to za lidi? ptá se Frederik. Kyle začne vyprávět: Jeden z nich je indián. Tvrdí, že sem přijel hledat lidi co vyvraždili jeho kmen, který tady kdysi žil. Druhý je nějaký chlap co dělá do koní, třetí je postarší muž co pracoval na poštovní stanici a posledních z nich dělal taky pošťáka. Odešel z Montany do Nevého Mexika, když zemřeli jeho rodiče, kteří schovávaly u sebe v domě nějakého hledaného muže. Frederik říká: počkej, počkej. Nejmenuje se ten chlap nějak Jones.... říkáš, že je to jeho syn, tak to bude Paul, Paul Jones. Co to říkáš, ty víš o koho jde. Frederik říká: Zaveď mě za ním, ano byl jsem jednou hledaný, hodili na mě přepadení a ten chlap se mě ujal a několik dní jsem tam přežíval na půdě domu. S jeho synem jsem se docela spřátelil. Kyle se pak ptá: Jak víš, že se mezi tím nedal k tam těm? No, protože mě před šesti dny navštívil ve městě, když na mě náhodně narazil. Myslím, že držíte nepravé....Kyle zavede Frederika k Paulovi.
Když se otevřou dneře nastává obrovské ticho. Paul i Frederik nevěří svým očím. Paul promluví jako první a prolomí tak tichou atmosféru, která po příchodu Frederika do domu nastala: Co tady děláš Frederiku?, ty patříš k nim? Frederik na to: Ano, ale všechno je jinak než vypadá. Tak co tady děláš, proč si za mnou přišel? říká opět Paul. Frederik na to: Přišel jsem vás zachránit. Když mi Kyle řekl, že tu drží člověka, kterému zemřeli rodiče proto, že drželi ve svém domě hledaného muže všechno mi došlo. Když jsem pak vyslovil tvoje jméno, tak mi to Kyle potvrdil. Kyle, zdá se, že už není důvod ty muže držet. Kyle položí na Frederikovo rameno ruku a říká: Přesně jak řekl Harvey, v této situaci bychom potřebovali zázrak, a tys ho udělal. Frederik: Cožě? Kyle nic nic, hned ty chlapy propustím. Jako první Kyle odpoutá od řetězů Paula a přitom mu říká: Promiň, ale kdybys tu žil jako my tak by ses tomu nedivil. To co jsme udělali bylo nezbytné. Paul říká: Zdá se máte důvod, dávat si na lidi pozor. Kyle na to: něco takovýho. Kyle pak říká: No ale co teď s vámi? Paul na to: uvidíme....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Toren-tvé SB | Web | 24. srpna 2009 v 19:36 | Reagovat

Takže Paul a Frederick se znají...velmi zajímavý  :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama