3. ČÁST: JEDNÍM Z NICH

11. července 2009 v 15:40 | Kyle |  BANDITI I.
Cort vyvede Kyla zadním vchodem kde jsou koně uvázané u dvou stromů. Nasednou na koně a v
tom se Kyle Corta zeptá: Kam to teda jedem? Cort na to: Tito lidé bývají nazýváni "Skalní lidé" a žijí daleko odsud ale pokud se k nám přidáš tak tě šerif a nikdo jiný nikdy neobjeví. Ale teď už musíme jet, říká Cort. Každý z nich dá koni povel k tomu aby vyrazil a během chvilky zmizeli v prachu prérijní krajiny. Během jízdy Cort Kylovi říká: Místo kam tě vezmu, je opředeno mnoha příběhy. Většina z nich není pravda. Jistě si slyšel o lidech, kteří se v kaňonu ztratili nebo onemocněly. Ano to jo, odpoví okamžitě Kyle. Avšak nemůžu ti říct všechno, kdyby se ukázalo že nebudeš na naší straně. Rozumím, odvětí Kyle. Po hodině cesty dojednou k velké skalní rozsedlině kde jsou u sebe natlačenu dvě skály. Mezi nimi je prostor akorát na to aby tudy projel kůň a právě tudy se vydají do divočiny nazvané Kaňon duchů. Kaňonem projíždějí dlouho, jsou tam části, kde je samé kamení a skály ale najdou se tam i místa, kde se skály naprosto ztrácejí a místo nich se tam nachází planinné plochy na kterých rostou prérijní rostliny a také se tu můžeme potkat s menšími lesíky a hájky ve kterých se můžou dravci ale i lidé schovat před ostrým slunečním světlem. Skály, které jsou v kaňonu jsou bílé, lehce našedlé barvy a je jich tam mnoho. Kyle je tímto prostředím naprosto ohromen. Příroda zde není vůbec dotčená lidskou rukou, říká nahlas Kyle, který neskrývá natšení. Cort na to odpoví: Ano, protože se tu lidé od jak živa moc nezdržovali. Tak už jsme tu, říká Cort. Oba dva jezdci vyjedou zpoza jedné ze skal a před Kylem se objeví místo, které by vůbec nečekal. Je na místě, kde pomáhal Royi Corsovi. Celé to připomíná jednu velmi malou vesnici nebo spíše vesničku. Je tam mnoho malých domů a chatek, které jsou tak pro jednoho člověka, vzadu u skály je velký dům připomínající městský saloon, a celé to je v takovém výklenku obklopujícím záhybem řeky.
Cort zavede Kyla do velkého domu, kde sedí Roy Corso. Když Corso uvidí koho Cort přivedl je napřed rozhořčen. Corso říká: Můžu si s tebou promluvit? Cort a Corso se na pár metrů vzdálí od Kyla a začnou mezi sebou vést řeč. Co tě to napadlo vodit ho až sem, říká Corso. Cort na to: Je to jeho jediná šance na to že neskončí na šibenici a to jenom protože nám pomohl. Takže teď bychom mohli pomoct zase mi jemu. Pokud by jsme ho neunesli tak by do mího baru nikdy nevkročil, dlužíme mu to. Ano, to je na druhou stranu pravda, odpoví Corso. Kyle, pojď s námi, říká Corso. Kyle, Corso a Cort jdou po schodišti, které se dvakrát obrací nahoru do pokoje. V místnosti je stůl, postel menší okno a pár židlí. Corso potom Cortovi říká ať skočí pro ostatní. Potom promluví ke Kylovi: Cort mi řekl o tom co se stalo v Roswellu. Takže pokud ti to pomůže tak tě vezmem mezi nás. Avšak pokud se tak rozhodneš zažiješ to co jsi nikdy před tím nezažil. Kyle na to: Nevěřím tomu že jste obyčejní banditi co terorizují lidi. Váš způsob života je pozoruhodný. Žijete daleko v divočině a jste lidi, kteří vědí co chtějí a proto vaši nabídku přijímám. V tom do pokoje vkročí další lidi. Cort sebou přivedl další tři muže. A právě teď začal Corso vyprávět jak se věci mají.
Corso říká: Abys vše dobře pochopil musíš si vyslechnout celý náš příběh. Před několika měsíci jsme se tu usídlili. Avšak po několika týdnech na nás začal někdo útočit, vlastně spíš nám většinou odvlečou koně. Málo kdy někoho zahlédneme. Lidé co to dělají pracují organizovaně. Nenechávají po sobě stopy, nevíme kde žijí ani kdo je jejich vůdce. Nevíme jestli to jsou indiáni nebo běloši a nevíme jak tu žijí dlouho.
Proč vůbec žijete zde?, ptáse Kyle. Corso na to: Několik z nás včetně mě je hledaných a tady máme jistotu že nás nikdo nenajde,my však chceme dělat jen naši práci. A to je ptá se Kyle. Krást koně, říká Corso. Potom je prodáváme dál na západ. Taky je používáme při přepadeních a když je po všem tak je prodáme a tak na nás nikdo nic nemá. Teď ti představím vlivné lidi tady v táboře. Corta už znáš. Zásobuje nás veškerým proviantem včetně jídla, pití a dalších věcí. Muž, který tě unesl se jmenuje John Black a jeto muž který toho hodně zažil a podle toho je taky ostřílenej. Támhle ten chlapík v otrhaném kabátu a plnovousem je Sam Hawkens a je to náš odborník přes zbraně. Pokud půjdeš na nějakou akci zajdi si k němu. A pokud budeš něco potřebovat tak Sam ti to prostě sežene. Ten vedle něj se jmenuje Lorenzo Bronten a ten se zase stará o náš dynamit který je uložen v té malé chatě na severu našeho tábora. A poslední z nich se jmenuje Frank McColins a pokud jde o koně tak nenajdeš lepšího, kdo by se v nich vyznal. Samozřejmě je nás mnohem víc ale pokud budeš něco potřebovat tak ti tihle lidi pomůžou. A pokud by tě to zajímalo tak tohle místo se nazývá "Akamenaka. Nikdo neví co to znamená ale toto slovo tu uslyšíš často. Tak teď tě zavedeme do tvého nového domova.
Corso se Kylem odebere ven z budovy a zavede svého nového muže do jeho domu. Je to vyklizená chata po jednom z našich lidí. Tak vítám tě tady - mezi bandity. Kyle vkročí do svého nového domova a zavře dveře. Corso se vrací zpět a během cesty potká Lorenza a ten mu říká: Myslíte že nás nezklame? Corso na to odpoví: Já nevím, ale ten chlap vypadá na to že mu násilí nevadí a možná předčí všechny z nás, dáme mu tu šanci…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bary | Web | 7. srpna 2009 v 19:54 | Reagovat

Zkus dělat uvozovky.....bude to přehlednější :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama