2. ČÁST: ZPĚT DO KAŇONU

15. července 2009 v 13:19 | Kyle |  BANDITI II.
Po řeči, kterou za pomoci nějlepších svých přátel pronesl Kyle se zdá, že by se věci v táboře mohli začít obracet pomalu ale jistě k lepšímu. Již hned ten večer, se nahoře v pokoji v saloonu začíná domlouvat kdo zajede do města a poví Cortovi to co se má udělat. V pokoji je Kyle, Frank, Sam, Jen a Lorenzo. Frank říká: Já tam zajedu, stějně si ještě něco musím dohodnout s Frederikem. Potřebuju se ho zeptat zda-li pro mě nemá nějaký tip na nějaké koně. Dlouho jsme žádného neprodali a také bych se potřeboval optat na nějaké kupce, poněvadž tu máme stále ty Andalůské koně a ty by rozhodně bylo dobré prodat. Mají velkou cenu. Kyle na to: Dobře, můžeš jet ale bude lepší když pojedeš s někým. Frank říká: To je mi jedno s kým. Kdo nebude mít nic na práci tak může jet, to je jasný. Sam říká: Mohl bych jet já, nemám nic na práci co bych měl zítra udělat. A jak to máme Cortovi říct? ptá se Frank. Kyle oddechne a povídá: Vím, že to pro něj bude těžké vzdát se svého podniku ale pokud nechce zemřít tak by měl souhlasit s tím co mu řeknete. No já si myslím, že z toho dvakrát nadšený nebude, říká Sam. Kyle říká: Je to nutné, jinak můžeme ztratit dalšího z nás. Lorenzo pak dodá: Takže ho máme za každou cenu přivést sem. Kyle přikývne. Kyle se ptá: Kdy vyrazíte?. Frank říká: Kdy vyjedeme Same? Ten na to odpoví: Mě je to jedno, můžeme vyjet klidně ráno. Zajedeme do města, ty si vyřídíš svoje záležitosti s Frederikem a já si zatím u Corta dám malou wiskey aby mi líp utíkal čas, souhlasíš? Frank na to: Nestačím se diivit jak to máš naplánované. Kyle říká: Dobrá domluveno. Ráno vyražte a udělejte prosím všechno proto aby jste se vracely ve třech. Lorenzo, Sam a další opustí vrchní místnost v saloonu. Jeniffer zůstává stát. Kyle se chce dát také na odchod. Když vidí Jeniffer jak stojí říká: Jdeš taky??? Jen jako by se probrala z nějakého mikrospánku a říká: Jistě. Kyle opouští místnost jako poslední. Zhasýná petrolejku, která je položena oprostřed stolu a zavírá za sebou dveře.
Zůstává stát u hlavního baru v saloonu, kde si každý bere to naco má chuť a přitom sleduje jak Jen zoufale míří do svého domu. Chvíli si rovná v hlavě jak těžké to pro ni teď musí být avšak jeho svědomí mu nedá. Rozhodne se za ní jít a pokusí se jí v její těžké chvíli pomoci. Kyle zastihne Jen těsně před jejím domem. Co ode mě chceš Kyle, říká skřehotajícím hlasem Jen. Kyle na to: Rád bych si s tebou promluvil. Jen se zoufalým pohledem v očích přikývne a pozve Kyla dovnitř. Posaď se, ukazuje na židli u stolu. Očem jsi se mnou chtěl mluvit. Kyle říká: Vidím, jak se nám tady hroutíš před očima. Vím, že nikdo z nás si neumí představit to, čím teď procházíš ale musíš sama chtít se z toho dostat. Jeniffer na to:Prosimtě z čeho se mám dostávát. Můž otec je mrtvý a muž, kterého jsem milovala mě navždy zklamal. Tak jak si myslíš, že my asi je. Bože Kyle nevíš jaké to je když ztratíš někoho tak blízkého. Kyle chvíli mlčí a říká: Mýlíš se Jen, ztratil jsem taky někoho - jmenovala se Suzan. Byla zabita bandity. Ten příběh jsem ti vyprávěl už před tím. Co pak jsi zapomněla? Jen padne na postel. Rukami si mne obličej a přitom říká: Promiň Kyle. Nezapomněla jsem ale všechno tady mi připomíná Roye i Johna. Kyle říká: Potřebuješ změnu prostředí. Co tím myslíš Kyle? ptá se Jen. Kyle na to: Co takhle, kdyby tě Frank se Samem vzali sebou do města. Pár dní by jsi mohla zůstat u Frederika a jistě i on by uvítal tvoji návštěvu. Jeny na to odpoví: Co když odtud odejdu a už se mi nebude chtít vrátit? Kyle se zamyslí a poví: Pokud to tak pro tebe bude lepší tak se vracet nemusíš. Jak sem řekl, nikoho tu násilím nedržím. Pokud si najdeš místo ve světě mimo kaňon nebudu ti bránit v tom abys tam zůstala. Jeniffer pak říká: Kdyby tě viděl Roy měl byl by na tebe pyšný. Lepšího vůdce si zdejší lidé nemohli přát. Zítra pojedu se Samem a Frankem. Kyle na to: dobře. Ale měj se na pozoru, ať se ti něco nestane. Jen na to: Neměj strach, postarám se o sebe a i o Frederika. Kyle pak říká: Co kdyby ses na ten zítřek pořádně vyspala. Potřebuješ načerpat hodně energie na tu zítřejší cestu, tak by sis mohla jít už lehnout. Jen opoví tím, že si lehne na postel. Kyle ji přikreje dekou. Jeniffer mu říká: Nezůstaneš ještě chvíli. Kyle souhlasí a říká: Rád. Jeny rychle usne ale Kyle i přesto neodejde, u postele sedí až do rána. S hlavou opřenou o trám v chatě slabě podřimuje dokud ho neprobudí raní slunce, které prosvítí celou místnost. Jen se probouzí těsně po Kylovi. Tys tu zůstal celou noc? ptá se Jeniffer. Kyle zývne a říká: už to tak vypadá. Měla by ses nachystat, sbal si nějaké věci a já ti zatím obstarám koně.
Kyle vyjde ven z chaty Jen a jde na farmu za Frankem aby mu sdělil, že s ním a se Samem pojede ještě někdo další. Haló, Franku, křičí po farmě Kyle. Kyle nemůže Franka najít ale za pár okamžiků se ozve: Kyle..., tady jsem. Frank je až vzadu u stájí. Co potřebuješ?ptá se velmistr mezi koňmi. Kyle na to: Jen pojede svámi. Proč, ptá se Frank. Kyle na to: Včera jsem o tom s ní hodně mluvil a myslím si, že pro ni změn prostředí bude možná nejlepší v tom jak se z toho dostat. Může se jí na farmě něco stát, obává se Frank. Kyle na to: na farmě je dost lidí a Frederik ji určitě bude chránit. Ona s tím souhlasí, takže v tuto chvíli s tím už nic nenaděláme. Chci jí připravit koně než vyjedete. Frank na to: tak jí nachystej tady toho černýho a já se zatím zastavím u Sama, jestli už je připraven vyjet. Brzy z rána se směr Roswell vydávají tři jezdci. Vrátit se mají také tři ale s tím rozdílem, že Jen bude nahrazena Cortem. Sam a Frank jedou do města oznámit zprávu, která se tomu dotyčnému nebude poslouchat dobře kdežto Jeniffer jede do města hledat nový smysl života. Slunce svítí jasně cesta probíhá bez komplikací. Po pár hodinách dorážejí jezdci k železniční stanici, je to část hned na začátku města z pohledu kaňonu. Frank říká Samovi: dáš si napřed malou wisku a pak mu to řeknem nebo mu to řeknem hned a pak se napijem? Sam na to: Vy zatím jeďte k Frederikovi, já si dám pro začátek malou wiskey a pak uvidím jak se to bude vyvíjet. Frank s Jen jedou k Frederikovi na farmu. Farma je od města vzdálena asi tři sta metrů. Frank s Jen projedou úvodní branou, jedou mezi lány obilí až k budově, kterou se všech stran obklopuje farmářská usedlost. Frederik je tou dobou u násypu obilí. Když vidí jaká návštěva k němu míří všeho nechá a spěchá naprotis svým přátelům.
Konečně vidím, staré dobré tváře. Co vás sem přivádí? ptá se Frederik. Frank na to: Dobré noviny ti rozhodně nevezeme příteli. Co se stalo, ptá se vyděšeně Frederik. Frank na to: Roy je mrtvý..... Cože, nevěřícně říká Frederik. Co se stalo, byli to tam ti? Frank na to: Ne, kus skály se na něj zřítil, prakticky mu už nešlo pomoci. Je tu však další věc kterou by jsi měl vědět. John se připojil k tam těm. Frederik říká: To není možné, kdy vás zradil? Frank na to: Dnes je to pět dní. Frederik na to: ale já jsem s ním mluvil včera! Jen s Frankem téměř zároveň řeknou: Co... co ti říkal ptá se Jen. Frederik na to: moc mi toho neřekl, vůbec jsem nevěděl co se stalo, říkal mi, že se teď někam chystá a pořád mluvil o tom, že někam míří a chtěl po mě abych ti dal tohle Jen, Frederik dá Jeniffer dopis na kterém je velkými písmeny napsané její jméno. Dále máte říct Kylovi ať se podívá pod práh u dveří, nevím jaký to má význam pro Kyla, zkrátka se tam má podívat. Frank na to: Máš pro mě nějaké zprávy o koních. Frderik na to: Bohužel, nic jsem ve městě nezaslechl, je mi líto. Frank na to: Co se dál dělat. Abych nezapomněl Jen by tady ráda pár dní zůstala, ráda by změnila prostředí. Frederik na to: Samozřejmě, běž si zatím odložit věci, dodá. Jeniffer vejde dovnitř do domu a Frank se nakloní dolů z koně k Frederikovi a říká: Dej na ni pozor. Potom se otáčí a jede ke Cortovi. Kam máš namířeno teď ptá se Frederik. Frank na to: Mám ještě jednu špatnou zprávu, kterou musím předat. Frank dojede do hospody a vidí, že si Cort už balí věci. Jak jsi to dokázal Same, ptá se Frank. Sam na to: prostě jsem mu to řekl, bylo to těžké ho přesvědčit. Jak to neseš Corte? ptá se Frank. Cort na to: Lehce se mi neodchází, tohle byl můj svět ale pokud je pravda to co po vás vzkazuje Kyle, tak mi nic jiného nezbývá. Mám však podmínku. A ta je jaká: Chci sebou vzít přítele jmenuje se Brian May a je to můj nejlepší přítel z města. Pracuje u mě nebo lépe řečeno pracoval a o skalních lidech jsem se mu několikrát zmínil. Frank na to: Dobrá, Kyle řekl že tě máme přivést za každou cenu. Místo třech jezdců se nazpět vydávají čtyři, hlavní je však to, že Cort na jejich návrh přistoupil - vzal to docela dobře. Na vstupní dveře hospody natloukl nápis CLOSE.
Večer všichni dorazí do tábora. Frank oznamuje Kylovi kam se má u sebe v chatě podívat. Jen u Frederika na farmě otvírá dopis. Je krátký ale zato výstižný, píše se v něm: "ať už jsem udělal cokoli věřím že ty jsi jediná osoba co mi to může odpustit". Kyle nachází pod prahem také list papíru. píše se v něm: "Přátelé zůstanou přátelé říká se, po tom co se chystám udělat vím že to není pravda, díky Kyle za všechno". Kyle si nechá vše o dopisu pro sebe. S Frankem, Samem, Lorenzem a i s Cortem a Brianem posedávají na farmě. Frank říká ostatním: Za jak dlouho myslíte, že se Jen vrátí. Kyle na to: řekl jsem jí, že se vracet nemusí, pokud to nebude chtít...A proč jsi to udělal? Kyle na to: radši budu rád když bude žít š'tatně jinde, než aby žila tady nešťastně.....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 OrlinQa | Web | 15. července 2009 v 13:24 | Reagovat

ahojik mas hezu blog jukni pls nanas a taky zanech koment budeme ti vydecny mejse papa :):-*** a jinak promin za reklamu

2 Toren-tvé SB | Web | 21. srpna 2009 v 20:50 | Reagovat

WOW..super..nová postava zřejmě..a ten Roy..pořád věřím,že není úplně zlej  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama