2. ČÁST: SKALNÍ LIDÉ

11. července 2009 v 15:38 | Kyle |  BANDITI I.
Je stále noc takže Kyle nemůže být odvlečen daleko. Odkud znáte moje jméno, ptá se unesený muž. Jeden z mužů, který ho oslovil mu říká: Informovali jsme se na tebe a proto si tu. Z jakého důvodu jste mě sem unesli. Kde to vůbec jsme? Muž mu odpoví: Na to teď není čas později se můžeš vše důležité dozvědět. A co ode mě chcete ptá se Kyle? Potřebujeme tvou pomoc, Kyle Kvinte, odpoví mu chlap. Pomoc? Ode mě, a proč bych to sakra měl dělat. Unesete mě a chcete abych vám pomohl? Na řeči není čas Kvinte prostě pojď s námi a uvidíš o jakou pomoc jde. Odvedou Kyla do jiné budovy která se v okolí nachází. Když se Kyle kolem sebe rozhlíží, uvědomí si že je někde v Kaňonu duchů. Avšak místo na kterém žijí jeho únosci vypadá udržovaně a bezpečně. V další chatě je na lůžku postřelená žena. Zachraň ji a mi pomůžeme tobě a tvým lidem v koloně. Kyle se začne zamýšlet. Během toho na něj promluví zřejmě vůdce této skupiny. Jak je známo zabloudili jste u Kaňonu duchů. To se stalo už mnoha lidem. Cesty jsou tu zrádné. Pokud uděláš o co tě žádáme, tak ke koloně ještě dnes pošlu několik svých lidí a ti dovedou tvoje přátele až do města, kde je opustí. Pomysli na to, kdyby osadníky přepadli indiáni. Nebo utrpěli nájezd bandytů. Tak dobře, ale chci všechno to co jsi mi teď řekl. Máš moje slovo, odpoví vůdce neznámých lidí.
Kyle se do toho dá. Během ošetřování ženy se ptá? Když jse nedaleko město proč jste ji nevzali tam? Protože do města nemůžeme a doufám že je ti jasno proč. A kdo vůbec jste, myslím vaše jméno, ptá se Kyle. Jmenuji se Roy Corso a tohle je moje adoptivní dcera. Jmenuje se Jeniffer. Kyle potom zmlkne a plně se soustředí na to aby vše proběhlo tak jak má a nevznikly žádné komplikace. Po půl hodině bylo vše hotovo. Roy Corso potom říká: Johne, Same odjeďte k jejich koloně a doveďte je až do města. Kdyby se na něco ptali tak si něco vymyslete. Před městem je opusťte a vraťte se. Ano pane, hned se dáme na cestu.
Kyle se potom zeptá: A kdy budu moct odjet já? Corso na to odpoví: Jakmile Jeniffer přijde k sobě tak s tebou Lorenzo odjede do města. Díky. Po pár hodinách se adoptivní dcera vůdce banditů probudí a vše nasvědčuje tomu že jí nic nebude. Kyle pak dá Corsovi nějaké rady kdyby se něco zkomplikovalo a potom je odveden ke koním kde na něj už čeká Lorenzo. Kyle nasedá na koně a v tu chvíli mu Corso řekne ještě pár slov: Doufám že je ti jasný že to co se tu stalo je čistě mezi námi a tebou. My jsme naši dohodu dodrželi tak ji hlavně dodrž i ty. Kyle na to: Nemějte obavy, já to zvládnu. Stejně jsem překvapen že se na světě najdou lidé jako si ty. Corso pák říká: Kdyby se něco ve městě přihodilo, tak se vydej do hospody U Corta. Je to náš podnik když budeš potřebovat pomoc tak prostě řekni že tě posílá Roy Corso. A teď už jeďte.
Lorenzo se spolu s Kylem vydá na cestu. Dojedou na kraj města a tam Lorenzo otočí koně a jede zpět. Po celou dobu jízdy měl Kyle zavázané oči. To vše pro jistotu banditů, kteří ho unesli. Teď si už můžeš jít vlastní cestou, říká Lorenzo. A nezapomeň na to co ti řekl Roy. Jeho i nikoho z nás si nikdy neviděl a když se tě někdo na něco zeptá tak o nás mlč. Já o vás nepromluvím, odvětí Kyle.
Lorenzo se vrací zpět do skal odkud vyjeli a Kyle pokračuje do města, kde se bude snažit co nejrychleji najít svou kolonu. Celou dobu mu však vrtalo hlavou co byli zač lidé se kterými se v těchto končinách setkal. Při příjezdu do města spatří za saloonem jeden z vozů. Projede pod přístřeškem u kterého čekají lidé na vlak a vydá se přes celé náměstí k saloonu. Tam si uváže koně a vydá se ke koloně. Ještě si ani nestačí promluvit s někým z osídlenců a v tom ho osloví Dickins. Kde jste sakra byl Kyle? Ten mu odpoví: Jel jsem nad ránem na průzkum. Když jsem se vrátil byli jste pryč. Tak jsem se vydal do města, protože jsem si myslel že jste zřejmě našli cestu. Dickins na to: Stejně jste to měl někomu říct nebo se alespoň poradit s někým z nás. Když dovolíte, chtěl bych zajít někam na oběd, celou noc jsem nic nejedl, tak mě prosím omluvte, říká Kyle. Samozřejmě, odpoví Dickins.
Kyle se vydá zpět na náměstí a uvidí před sebou dům. "Hostinec pana Smitha" Kyle tedy vztoupí dovnitř. Posadí se k jednomu ze stolu. Už když vstoupil tak si všiml několika nepřátelských pohledů z řad návštěvníků hostince. Po chvilce je u něj hostinský a ptá se ho co si dá k snětku. Dal bych si kačenu na zázvoru, říká Kyle. Hned to bude pane, odvětí hostinský. Asi za pět minut ke Kylovi přistoupí velký muž s hustým plnovousem. Má na sobě černé oblečení z kůže a na opasku dva revolvery. Neznámý cizinec Kyla osloví: Jmenujete se Kyle Kvint? Ano, to jsem já, odpoví ochotně Kyle. V tom na něj velkej chlap přisune stůl a říká: Šeryf je naprosto znechucen když zjistil kdo pomohl Corsovým psům. Muž už se chystá vytáhout jeden ze svých koltů. Najednou se však Kyle vysmekl z jeho zajetí a vyběhl ven z hostince. Rychle se kolem sebe rozhlédnul a uviděl pár desítek metrů vzdálený nápis "hospoda U Corta". Blesku rychle se na toto místo vydá. Za pár sekund je uvnitř. Zděšeným hlasem říká: Potřebuju pomoc, Corso říkal že mi pomůžete. Co se děje?, ptá se muž za barem. Jdou po mě nějací chlapi. Naprosto nevím proč. Sakra, říká barman. V tu ránu vběhnou do hospody tři muži, kteří byli i v hostinci. Co se však nestane. Barman dá znamení svým lidem a ti trojici pronásledovatelů omráčí. O co se tu jedná, ptá se Kyle. Barman na to: Jmenuju se Cort a pokud říkáš že tě posílá Corso tak to znamená že jsi mu pomohl. Ano, ošetřil jsem dívku jménem Jeniffer. Cort pak říká: Ano vím oč jde. Jak se jmenuješ? Ptá se Cort. Moje jméno je Kyle Kvint. Najednou se jeden z omráčených mužů probudí a Kyle vidí jak na Corta míří. Kyle na nic nečeká a vytáhne svůj kolt a muže na poslední chvíli zastřelí. Ozve se výstřel a muž je mrtev. To jsi neměl, říká Cort. Za chvíli tu bude šeryf. Pokud nechceš skončit ve vězení nebo na šibenici tak pojď semnou. Kam? O co tu jde, ptá se Kyle Corta, který domluvil. Zabil jsi muže, který pracuje pro šeryfa. Pokud tu zůstaneš tak naprosto jistě skončíš s oprátkou na krku.Takže jak se rozhodneš? Tam kam tě chci vzít už není cesty zpět a musíš se rozhodnout, tady a teď, říká Cort. Tak dobrá zaveď mě na místo o kterém si mluvil, říká Kyle. Už jsi tam jednou byl, odpoví Cort….
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bary | Web | 7. srpna 2009 v 19:46 | Reagovat

Moc dobrá kapitola....píšeš poutavě a zajímavě

2 Bels Revenge - SB | Web | 22. září 2009 v 18:45 | Reagovat

začíná se to opravdu dobře vyvíjet...

3 Lestet | 18. října 2009 v 19:12 | Reagovat

Skalní lidé, wow, to nezní vůbec špatně...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama