12. ČÁST: ÚDOLÍ ZTRACENÝCH VÝKŘIKŮ

15. července 2009 v 13:51 | Kyle |  BANDITI II.
Před bývalou chatou Roye Corsa stále postávají Kyle, Ponkay a reverend Harvey. Ponkay říká: Ty jsi tady lídr Kyle, měl bys rozhodnout zřejmě ty. Kyle říká: Dobrá, pojďte semnou dovnitř. Kyle spolu s ostatními vztoupí do domu, postaví se před Gasketa a začene mluvit: Přemýšlel jsem co s tebou udělat. Nechat si tě tady, by byl risk, protože nevím zdali nejsi náhodou náčelník nebo nějaká velmi důležitá osoba ve vaší komunitě. Proto jsem se rozhodl, že ti sundám řetězi a to, že jsme tě chytli se pokusím co možná nejvíc využít. Reverend spolu s Ponkayem bedlivě poslouchají, v co Kylova myšlenka vyústí.Kyle pokračuje dál: Takže půjdu k tomu údolí s těmi zvláštními sochami a ty půjdeš s námi. A pokud jim na tobě opravdu záleží tak tě vymění za Louise. Gasket se na Kyla zadívá ostrým a chladným pohledem a říká: Louise vám nikdy nedáme....! Kyle poté říká: Rodgere, opstarej mu prosím něco na jídlo ať má na tu cestu trochu sílu. Reverend zůstává v chatě a zatím co Rodger schání něco k s nědku, tak Gasketa hlídá. Kyle opouští s Ponkayem budovu a jdou do saloonu. Tam Kyle svolá téměř všechny z tábora. Saloon praská doslova ve švech. Kyle stojí uprostřed davu a říká jak se věci v táboře mají. Oznámí všem, co se chystá udělat s Gasketem a říká: Potřebuju někoho kdo se mnou pojede na východ. Bude to nejnebezpečnější akce, která tady ještě nebyla, ale teď máme jednoho z nich. Z přihlížejících lidí se ozve Jeniffer a říká: Půjdu s tebou Kyle. Kyle na ni mrkne pravým okem a říká: Dobrá. Taky jdu s tebou říká, Cort. Ten k tomu ještě dodá: Kdy chceš vyrazit? Kyle na to: Za pár hodin bychom mohli vyjet. Dojedeme k tomu údolí a počkáme až se tam někdo z nich objeví. Navrhuju abychom Gasketovi zavázali oči a spoutali ho aby se nemohlo nic stát. Sam poté říká: Vidím, že se to tady pěkně rozjíždí ale já mám pro vás poněkud špatnou zprávu. Máme nedostatek zbraní a tak jsem jich pár objednal a tato zásilka dorazí právě dnes do Roswellu, takže tam potřebuju odjet. Byl bych také rád, kdyby jel někdo se mnou. Můžeš se mnou počítat, říká Frank. Sam na to: Dobře, ale musíme vyrazit hned. Frank: Nemám nic proti. Frank se Samem se vydávají za několik málo minut na cestu a Kyle, Cort a Jeniffer se připravují na výlet na východ.
Frank se Samem jedou do Roswellu, kam by měl dorazit nejmenovaný obchodník se zbraněmi. Kolik jsi objednal kusů, ptá se Frank. Sam na to: Objednal jsem pět opakovaček a pět koltů, takže dohromady deset pušek. To víš do tábora teď přibylo několik nových tváří a když se nějaká ta zbraň rozbije... Frank na to: Jasně, chápu. Nastává ten moment, Gasket je svázán. Ruce má spoutané za záda tenkým ale zato dost pevným lanem a nohy má řetězi přidělané k sedlu koně. Přes oči má nataženou černou, několikrát ohnutou čenou pásku, tak aby vůbec nic nevyděl. Vyjíždí se od Frankovi farmy, kde si každý člen výpravy vyzvedne svého koně. Každý z nich už je připraven a tak se za krásného slunného dne vyjíždí. Kaňonem se prohání lehký vítr, který jen nepatrně ohýbá větvičky stromů a trávy. Je naprosté jasno. Na obloze není ani mráček...Skupina čtyř jezdců vyjíždí směrem k východní části kaňonu Duchů a všichni doufají, že se zpět vrátí i s Louisem. Cesta bude trvat několik hodin. V táboře jsou všichni v očekávání z toho co se stane. Vrátí se s Louisem nebo bez něj? To je teď ta hlavní otázka, která všechny trápí a na kterou odpoví až jenom čas.
Frank se Samem dorazili do města a se svými koňmi zastavili u bývalé hospody Corta, která už nevypadá, tak jako dřív. Několik oken už je rozbito zřejmě od dětí a velký nápis nahoře nad hlavními dveřmi už také začíná ztrácet na své kráse a jedno z písmen a to konkrétně R vypadá, jako by měla každou chvíli spadnout na zem. Kdy, že mají ti obchodníci přijet?, ptá se Frank. Sam na to: Každou chvíli by měli dorazit. Ten muž, mi telegrafoval, že přijede kolem šesté hodiny odpoledne. Frank na to: Tak to už má trochu spoždění. Sam uklidňuje Franka: Neboj, je to spolehlivej chlap, všechny zbraně mám od něj. Frank na to: Náhoda je blbec znáš to... Sam odpoví: Ne v tomto případě.A jak řekl Sam. Obchodník dorazil sice se spožďením ale to co slíbil přivezl. Sam mu předal peníze, vzal si zásilku a hned s Frankem vyrazil zpět do tábora za doprovodu zapadajícího slunce, které se už pomalinku chystalo zmizet za obrozem.
Mezi tím Kyle, Cort, Jeniffer a jejich zajatec Gasket překračují hranici kaňonu a vjíždí do východní části, kde se naskýtá to největší možné nebezpečí. Záhadné údolí už je velmi blízko. Je od nich vzdáleno jen několik mil. Právě teď, když jsou už tak blízko tomuto zvláštnímu a podivnému místu se všem začíná honit hlavou co je tahle lokalita zač. Ať každý z nich přemýšlí sebevíc, odpoveď na tuto otázku nikdo z nich nenalezl. Cort říká: To chceš vjet až přímo do toho údolí? Kyle na to: To ne, jen kousek před něj. Tam se utáboříme a počkáme až se objeví někdo z jeho lidí. Potom se s nimi pokusíme domluvit. A co když nám neboudou rozumět? ptá se Cort. Kyle na to: Tak to bude překládat tady Gasket, pokut se chce vrátit ke svým lidem. Cort pak dodá: Vidím, že to máš pečlivě vymyšlené. Kyle na to: To se teprve uvidí jak všechno klapne. Asi za půl hodiny Jeniffer zvolá: Támhle vidíte to, ukazuje před sebe. Cort na to: To je ono... Kyle na to: Tak dobrá tady se utáboříme a počkáme až z nich někdo dorazí. Musíme rozdělat několik ohňů protože se už stmívá a hlavně musíme vidět dál od sebe. Gasket je stále spoután a přes oči má stále černý šátek. Nicméně na koni nemůže sedět věčně a tak ho Cort s Kylem sundali dolů ale jeho nohy nechali stále připoutané řetězem k sedlu, takže kdyby chtěl utéct, nedoběhl by daleko.
Frank se Samem se už blíží na Akamen aka, když v tom uslyší zvuky tajemného hřebce. Napřed jsou to zvuky kopyt, které opět odlamují malinké kousíčky z kamenů a skal. Poté se ozve nejcharakterystyčtější zvuk pro tohoto koně - řechtot, který ho jasně odděluje od ostatních koní. Sam říká: To je zase tam to! Frank k tomu dodá: Je to blízko. Musíme zmizet. Sam na to: To je dobrý nápad. Frank se Samem rychle prásknou do opratí, když najednou se ze tmy vynoří onen obávaný kůň a směřuje přímo na Franka a tvrdým nárazem ho schazuje dolů z koně a poté mizí ve tmě. Všechno se to seběhlo v naprosto rychle a tak Frank neměl šanci na to co se stalo patřičně zareagovat. Frank je ošklivě zraněn. Ruku má naprosto roztrženou a má také velkou ránu na hlavě. Vypadá to s ním velmi špatně ale Sam neztrácí hlavu a nepanikaří. Sam Franka uklidňuje, že bude všechno dobré. Dává ho zpět na koně a snaží se co nejryhcleji dostat zpět do vesnice, která už musí být velmi blízko.
Je hluboká noc a Kyle spolu s ostatními čeká až se objeví někdo z Gasketových lidí. Kyle se posadí ke Gasketovi a pokouší se z něj dostat odpoveď na tuto otázku. Co je tohle údolí za místo? Gasket nad ničím nepřemýšlí a říká: Údolí ztracených výkřiků... Co když nikdo nedorazí, obává se Cort. Kyle na to: Musí dorazit, věřím v to. A pokud jde o mě tak tu budu sedět tak dlouho dokud nedorazí. V tom se ozve: Tak to mám pro tebe dobrou zprávu Kyle. Už se moc nenačekáš. Kyle se kolem sebe rozhlédne a asi devět metrů od něj stojí muž. Podle toho, že má ve vlasech ptačí pero, lze usoudit, že jde o indiána. Kyle, Cort a Jeniffer se postaví. Indián rozdělá pochodeň. Kyle říká: Máme jednoho vašeho člověka. Indián na to: Brzy už ho mít nebudete Kyle na to: To je věc názoru. Indián se zasměje a potom říká: To si jen myslíš. Poslouchej Kyle. Tohle je náš kaňon a ty a tvoji lidé můžete být rádi, že vám pouze bereme koně. A žijete tu jen proto, že vám tady žít dovolíme. Cort se poté do celého rozhovoru vloží a říká: A co teď chceš proti nám sám svést. Indián zhasne svoji pochodeň, zvedne ruce a něco indiánského zavolá. Najednou se všude kolem Kylových lidí vynoří zhruba deset indiánů s loučemi. Ti se ke "skalním lidem" začali přibližovat. Indián potom říká: Myslím, že se karta trochu obrátila, Gasketa si vezmem..... a vy půjdete s námi !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kid | 3. srpna 2009 v 10:22 | Reagovat

Hmmm, podobný konec jsem trošku čekal. A to údolí výkřiků wow, to zní taky zajímavě. Už se těším na první díl nové řady  ;-)

2 Toren-tvé SB | Web | 24. srpna 2009 v 20:19 | Reagovat

HEj to je jak v Lostu :D :D ale jinak mazec...ukončil jsi to v nejlepším...těším se na 3 řadu.PS-doufám,že to Frank rozchodí  :-(

3 Lestet | 21. října 2009 v 19:22 | Reagovat

Dnes mi to nedalo a musel jsem se pustit do čtení tvého příběhu. Druhá řada je stále psaná ve stejném záhadném duchu, což je super. Už se těším na další řadu protože děj má skvlěý spád. Kid měl naprostou pravdu. Nejvíc mě ale zajímá, co jsou zač "tam ti"... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama