12. ČÁST: REVEREND HARVEY

11. července 2009 v 16:21 | Kyle |  BANDITI I.
Po sběsilé noci, která se nesla v duchu nejistoty a strachu konečně Frank promluvil o tom co se té záhadné noci doopravdy stalo. Kyle říká: Byli to opravdu indiáni, ptá se nedutklivě. Frank na to: Byli to tři indiáni. Neviděl jsem jim do tváře ale jsem přesvědčen, že to byli opravdu oni. A co se přesně tu noc stalo ptá se opět Kyle. Byl to večer jako každý jiný, už jsem chtěl jít do saloonu na malou wiskey jak chodím obvykle. Dodělával jsem posledního koně, když v tom jsem uslyšel slabulinký zvuk píšťale. Sotva jsem ho zaslechl spatřil jsem v povzdálí postavu. Byla celá zahalená v černém. A v tu chvíli jsem udělal tu chybu, že jsem tam šel sám. Potom jsem došel kousek za tábor, kde si pro mě přišli. A ti lidé.., mluvili mezi sebou.? ptá se tentokrát Jeniffer. Frank na to: Ano mluvili ale jiným jazykem, nerozuměl jsem jim ani slovo. Když však zjistili, že je někdo sleduje tak mě omráčili a pak už jsi pamatuju jen černočernou tmu....Kyle pak říká: Nic ti není, můžeš jít na farmu a dělat vše potřebné ale hlavně už nikam nechoď sám. Frank přikývne a dává se na odchod. A Franku, žijí v kaňonu nějací indiáni? zastaví těsně před dveřmi Kyle Franka. Frank na to odpoví: Kdysi tu prý nějací žili, Jů Tůové pokud si to dobře pamatuju. Něco o tom říkal Harvey. Harvey?? ptá se Kyle. Frank na to: Jo je to tak trochu blázen, vůbec nechodí ven jen nad čím báda nebo co.... tak se měj Kyle. Kyle se nachvíli zamyslí a potom říká: A kde najdu toho Harveye Jeniffer? Ta mu na to řekne: Žije kousek dál za táborem v takové provizorní chatě. Díky, odpoví Kyle a vydá se ven. Po cestě potká Johna. Tak co jak se vede Frankovi? Kyle na to: Bude v pořádku, nic mu prakticky není. Poslyš Johne, Frank mi něco říkal o indiánech, kteří tu dřív žili a prý o nich ví něco ten záhadný muž... Harvey, tak zní jeho jméno. John na to: Tak na tohohle chlapa si dej opravdu pozor, je to šarlatán nebo kdo ví co. A proč tak usuzuješ, ptá se Kyle. Celé hodiny jen sedí v tom svém kutlochu snaží se na něco přijít, jen Corsovi trochu řekl proč tu doopravdy je, kvůli nám a kradení koní tu rozhodně není. A kde ho teda přesně najdu, ptá se ještě jednou Kyle. John na to: Jdi stále rovně, pak se dej do prava a budeš kousek za táborem a tam právě najdeš toho koho hledáš.
Mezi tím co Kyle míří k tajemné osobě, zastaví se v saloonu Lorenzo se Samem. Hledají Corsa, který tam již hezkou chvíli vysedává při sklence černého piva. A tady jsi Royi, říká Lorenzo. Co potřebujete, ptá se dotazovaný. Sam říká: Dostal jsem tady s Lorenzem takový nápad. Napadlo nás, že na zásoby od Frederika nemůžeme neustále spoléhat. Mohli bychom vybudovat takové molo, které by bylo tvořeno trojicí stěn ze dřev a dva kratší konce by byli připevněny na přeh u řeky. Mohli bychom tak lépe lovit ryby. Potom bychom mohli pokácet pár stromů a nechat je pěkně vyschnout. Poté je vydlabali a udělali z nich kanoe a mohli bychom se pohybovat kaňonem po vodě. To není špatný nápad, chválí oba dva Corso. Lorenzo pak k tomu jen dodá: Časem bychom si mohli taky pořídit nějaké to políčko ale nápad, který má Sam je výborný. Corso na to: Pokud si na to seženete lidi, tak se do práce můžete pustit ihned. Pokud bude vše připraveno tak mi dejte vědět a já vám se stavbou mola pomůžu. Sam společne s Lorenzem se vydávají najít si nějaké ty pomocníky při stavbě svého plánu. Když se k nim přidali ještě další lidé vznikla skupina, která měla dohromady sedm členů. K té se po pár chvílích přidal i Roy Corso. První se stavěči mola vydali do nedalekého lesa kde začali kácet stromy, které budou tvořit hlavní kostru mola.
Kyle konečně dorazil k domu podivného reverenda. Je to velmi zchátralá budova, která by potřebovala nějakou tu rekonstrukci. Dům má dvě patra a před jeho vchodem je menší veranda na kterou vedou schody. Kyle vztoupí na schodiště a vyjde po něm na verandu a ostýchavě zaklepe na strouchnivělé dřevo, které tvoří vstupní dveře. Po napínavé chvíli, která se nesla v duchu toho co se stane se ozvou kroky, které směřují ke dveřím. Ozve se vrznutí dveří a porom jsou otevřeny. Mezi futry stojí starší asi padesátiletý muž s plnovousem. Na sobě má černé kožené oblečení, podobné jako nosí indiáni. Co vás sem přivádí, ptá se reverend. Kyle na to: Slyšel jsem, že víte něco o indiánech, kteří tu kdysi žili. Jmenuji se Kyle Kvint a k Royi Corsovi patřím jen pár měsíců. Znám tebe i tvé jméno, praví reverend. Tvé činy tě předběhly. Pokud chceš se mnou hovořit o indiánech rád si o nich s tebou promluvím, říká reverend. Kyle vztoupí do domu a reverend Harvey ho zavede nahoru. Tam se oba dva posadí a reverend říká: A co tě přesně zajímá? Kyle na to: Frank byl včera večer unenesen indiány. Má otázka zní zdali je možné aby ho unesli indiáni, kteří tu kdysi žili. Reverend Harvey se jenom zasměje a říká: Možné to rozhodně není! A to proč? ptá se Kyle. Harvey na to: Slyšel jsi někdy o kmeni Jů Tů. Kyle na to: Ne, nikdy. Pokud tě to zajímá mohl bych ti říct celý jejich příběh. Kyle odpoví: Kvulí tomu jsem přece tady. Reverend tedy začne vyprávět to co nikdo jiný v táboře nechtěl slyšet: Před mnoha lety tu v tomto kaňonu žili jistý kmen - Jů Tůové. Byl to velmi záhadný kmen, který žil mimo zákon, jako my, ale v jejich případě to neplatilo. Tento kmen loupil a kradl. Říká se, že všechno co kdy nalopili uložili na tajné místo, které nazvali Keitak. A oč jde vám? ptá se Kyle. O to zlato? dodá. Harvey na to: O zlato mi nejde. Ještě jsem ti nedořekl jak ten příběh končí. A jak zní jeho konec, ptá se Kyle. Reverend na to: Ze dne na dne kmen zčista jasna zmizel. A teď mi prosím řekněte jak to všechno víte?
Stavba mola je v plném proudu. Ve vodě už jsou zaraženy opěrné kůly, na které bou položeny prkna. Molo vede asi sedm metrů od okraje řeky a je široké zhruba deset metrů. Sam s pár muži odvalil několik tlustých kmenů stromů na vyprahlé místo, kde téměř po celý den svítí nepřetržitě slunce. Corso s Johnem začíná pomalu připevňovat buková prkna na kůly stojící ve vodě. Jeniffer zatím posedává na břehu a s pár dalšími ženami připravuje sítě na ryby a několik udic. Lov ryb je téměř na spadnutí.
Ptal jsem se odkud toho tolik víte? opakuje svou otázku Kyle. Reverend Harvey chvíli mlčí a pak říká: Čas od času se za soumraku vydávám do útrob kaňonu a hledám něco co by mi v tomto bádání mohl jakýmkoli způsobem pomoci. Nikdy jsem neměl strach, když jsem se pod rouškou noci vydával vstříc nebezpečné divočině. Avšak od chvíle co jsme spatřili toho záhadného koně, který křižuje kaňon ve mě vznikají pochybnosti. Souhlasím svámi, je to neuvěřitelné a zároveň děsivé. Ale včem vzpočívají vaše pochybnosti. Podle staré indiánské legendy trojice šamanů kmene Jů Tů svoje bohatství prokleli a uvěřili tomu, že jejich zlato bude strážit tvor zvaný Engilas delas Creed což v řeči bílích lidí znamená "Tajemný hřebec". Snad tomu nechcete věřit, že tu běhá nějaký smyšlený tvor vyvolaný bůhví kým. Harvey se jen zadívá Kylovi do očí a říká: tento kaňon je plný tajemství a ten kůň je možná klíč k tomu je rozluštit. Nechce se mi věřit, že všechno o tom víte jen z toho, že po večerech procházíte kraj. Odkud to víte doopravdy?, ptá se Kyle. Harvey se zadívá na Kyla a praví: Já tu byl dřív než Corso, já v tomto kaňonu......vyrostl a ty indiány jsem zažil......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Toren-Tvé SB | Web | 15. července 2009 v 19:58 | Reagovat

Sakra..ten chlapík určitě ještě sehraje nějakou důležitou roli :D

2 Kyle | 15. července 2009 v 20:10 | Reagovat

Jj. to máš pravdu, v druhé řadě bude jeden speciální díl jenom o něm... :-)

3 Bary-SBčko | Web | 15. srpna 2009 v 18:47 | Reagovat

Už se těším na ten díl o něm...přijde mi zajímavý :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama