11. ČÁST: DEVĚT LET ALVÁRA (SPECIÁLNÍ ČÁST)

15. července 2009 v 13:45 | Kyle |  BANDITI II.
PŘED DEVÍTI LETY
Roswell - Je horké zápaďanské odpodledne. Slunce palí jako nikdy jindy. Ve městě se zrovna připravuje každoroční slavnost. Oslavuje se 15 výročí založení města. Roswell je celý vyzdobený. Na každém kroku vysí transparenty s číslem patnáct a s nápisy - VÍTEJTE V ROSWELLU. Jeden takový nápis je při hlavním příjezdu do města u železniční stanice. Ve městě se tančí, jsou tam různé soutěže a pití teče proudem. Na noc se chystá tradiční vystoupení místního divadelního sboru, který si opět připravil nějakou zábavnou scénku. V této době do města přijíždí muž jménem Alváro Dickins. Když dojede na náměstí, uváže si koně před velkým saloonem, který se nachází uprostřed města a vztupuje do něj. U barmana si obědná wiskey a posadí se nedaleko piána, na které hraje místní muzikant tradiční melodie typické pro divoký západ. Když se tak Alváro rozhlíží po lokále, několik metrů od sebe spatří muže, který je mu povědomí. S tímto mužem už zažil několik potyček v Mason City odkud přijel. Jméno tohoto chlapa je Fred Lenk. Alváro s tímto mužem pracoval v Mason city jako barman. Jedné noci byl však jejich podnik vykraden a Fred stále z tohoto zločinu podezíral Alvára, který podle Freda měl v tom loupežném přepadení prsty. Alvráro se snaží aby ho jeho bývalí spolupracovník nezahlédl. Bohužel marně! Fred ho spatří když vychází ven. Nejde však zaním. Jen na Alvára ukáže prstem a vychází ven. Alváro dopije svoji skleničku a pomalu se chystá saloon opustit. Když v tom do saloonu opět vejde Fred a tentokrát už k Alvárovi směřuje. Posadí se k němu a říká: Takže oni se nevracejí jenom dobří holubi ale i zločinci a banditi. Alváro na to: Proč si myslíš, že jsem v tom přepadení sehrál nějakou roli? Fred na to: Nejde mi do hlavy, že všechny ostatní pracovníky v tom saloonu zabili a jenom tebe ne. To je zvláštní nemyslíš? Alváro na to: Měl jsem zkrátka štestí... Fred na to: Neměj starost můj natmavlej příteli. Za mříže tě dostanu, to se spolehni. Alváro k tomu dodá: Tak to aby sis pospíšil, zítra odjíždím. Potom se Alváro zvedá a odchází. Fred bouchne do stolu a potom se šarlatánsky usměje.
Nastává večer a představení je na spadnutí. Alváro stojí u budovy pošty, opřený o jeden z pilířů a z povzdálí čeká až divadlo začne. Všichni obyvatelé města jsou u saloonu, před kterým je postavené improvizované jeviště. Když najednou Alvára někdo omráčí. Není to nikdo jiný než Fred. Fred Alvára odvleče za poštovní stanici, kde jsou čtyři koně a jeden z nich je právě Freda. Alvára posadí na Fredova koně a odvede ho ke svému domu. Jakmile přijde Alváro k sobě tak Fred sehraje divadlo, které ve městě nebylo plánováno. Je to tady. Alváro se probírá. A v tom Fred plácne koně a ten vybíhá mezi diváky, kteří sledují představení. Fred samozřejmě vyběhne mezi ně a volá: Chyťte ho, ukradl tu koně! Alváro je stále trochu dezorientovaný a tak vůbec neví co se děje. Šerif Colton Cole ho tedy chytne bez problémů. Alvára sundá dolů z koně. Alváro je bezmocný, vykřikuje: Já sem to neuděl, to všechno sehrál tady Fred. Fred se jen opodál mohl v klidu usmívat poněvadž proti Alvárovi všechno svědčí. Šerif poručí jednomu ze svých mužů aby Alvára odvedl do cely a že pak se všechno vysvětlí, protože nechtěl přerušovat slavnost. Jeden z šerifových lidí tedy Alvára odvádí. Ten ví, že jestli se necha zavřít do cely tak ho jistě za krádež koní pověsí. Proto se rozhodl udělat jen jedinou možnou věc. Jakmile byli dost vzdáleni od jeviště, tak bleskurychle udeřil šerifova pracovníka a druhou rukou mu vzal kolt, jehož rukojetí ho omráčil. Poté Alváro nasedá na jednoho koně, který stojí u jednoho z domů a mizí pryč. Alváro ujíždí směrem, kde se nachází kaňon.
Po pár minutách se ale ohlédne a za sebou uvidí několik set metrů obrysi jezdců. Alváro je téměř v kaňonu. Rozhodne se slézt z koně a pošle ho jiným směrem a sám vztupuje do kaňonu Duchů. Pěšky utíká několik mil do nitra kaňonu a poté padá únavou na zem. Když se ráno probudí ví, že je to s ním špatné. Zloději koní jsou trestáni velmi tvrdě a proto se rozhodne, že v kaňonu několik dní zůstane. Postupuje několik dní až najde příhodné místo na to aby si mohl vybudovat provizorní přístřešek.

O TŘI MĚSÍCE POZDĚJI
Alváro je už z přístřeškem hotov. Sedí před domem a nad táborovým ohně si opéká kus masa. Když najednou uslyší takové šramocení, které vychází z nedalekého křoví. Alváro na nic nečeká a bere si zbraň a jde keř prozkoumat. Když k němu dojde velmi blízko tak uvidí, že v křoví se schovává malé štěně vlčáka. Alváro se fenky ujme a začne jí říkat Kary. Ta mu dělá po celá ta léta strávená v kaňonu společnost a je to jediná jeho spřízněná duše.

POZDĚJI
Když se Alváro čas od času vydával na průzkum kaňonu nebo na lov, tak někdy zaslechl podivné zvuky, které ho přinutili se vrátit. Jednou však narazil na stopy, které ho zavedli až k údolí s monumentálními sochami a dál už se nedostal. Bylo mu jasné, že v kaňonu rozhodně není sám a proto musel být velmi opatrný.

SOUČASNOST - PŘED NĚKOLIKA DNY
Cort nachází Alvárovu chatu a je zajat. Alváro poté přichází do skalní vesnice, kde Kylovým lidem poví něco o tam těch a poté se vydává opět zpět do svého obydlí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kid | 3. srpna 2009 v 10:20 | Reagovat

Speciální části mě vždycky dostanou. Vše do sebe zapadne

2 Toren-tvé SB | Web | 24. srpna 2009 v 20:10 | Reagovat

Souhlasím :D tahle byla obzvlášť povedená...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama