10. ČÁST: PATŘÍ K NIM

15. července 2009 v 13:43 | Kyle |  BANDITI II.
Cort přivádí svého zajatce do tábora. Je těsně před večerem. Ke Cortovi se okamžitě seběhne velká skupina lidí, která se ptá co se stalo a kde je Louis. Mezi nimi je samozřejmě Kyle. Louis všem oznámí co se stalo. Vynechá ale tu část, ve které se střetl s Royem Corsem. Cort říká: Co teď s tím indiánem. Kyle se zamyslí a říká: Nesmíme ho spouštět z očí. Ponkay, je indián ten by ho měl spolu s někým hlídat. Ať si vezme na pomoc třeba Rodgera. Ale kam s ním Kyle?, ptá se Ponkay. Kyle na to: Nejlepší by bylo, kdybychom ho drželi v nějaké prázdné chatě, třeba po Royovi. Kyle poté říká: Zaveď te ho tam a spoutejte řetěži, za chvíli tam dorazím a pokusíme se z toho chlapa něco dostat.A teď jdeš kam Kyle, ptá se Ponkay. Kyle na to: Musím něco vyřídit... Ponkay s Rodgerem tedy odvedou indiánského zajatce do bývalé chaty Roye Corsa a Kylovi kroky míří na kraj tábora a téměř až za něj - jde navštívit reverenda Harveye. Jeho dvoupatrová chata má otevřené dveře. Kyle chvíli přemýšlí zdali má vztoupit. Nakonec se rozhodne a jde dovnitř a volá: Reverende? Jste tu? Najednou mu na pravé rameno položí ruku onen hledaný Harvey a říká: Tady jsem. Kyle na to: Páni, málem jste mě vylekal. Harvey se poté ptá: Co tady děláš Kyle? Ten na to odpoví: Stala se jedna závažná věc a myslím, že by jste o ní měl vědět. Harvey na to: Co by mě mohlo zajímat? Kyle na to: Před pár okamžiky byl jeden z našich lidí unesen. To ale není všechno. Cortovi se podařilo zajmout indiána, který ho sledoval... Harvey na to: Indiána? Kyle na to: Ano, ale vy sám jste tvrdil, že tu žádní indiáni už nežijí. Nechcete jednou provždy vylést ze svého kutlochu a vložit se do našich věcí a pomoct nám odhalit pravdu? Harvey na to: Teď se zdá, že ty věci, které se tu dění možná mají společný podnět. Nevím zda-li se vložím do vašich problémů ale to s tím indiánem mě zajímá to nepopírám. Rád bych si s ním promluvil. Kyle na to: V tom případě pojďte semnou, zavedu vás za něm.
Tou dobou přiběhne na Frankovu farmu Jeniffer a hledá Franka. Co je Jeny, ptá se Frank. Jeny na to: Potřebuju tvou pomoc. Co se děje, ptá se opět Frank. Jeniffer mu říká: Byla jsem zrovna na lovu ryb s jednou z nás. Byli jsme v lodích a když sem se otočila tak ta její loď tam nikde nebyla. Co když ji unesou taky?, říká Jen. Frank na to: Neboj se, hned teď vyrazíme po proudu řeky a budeme ji hledat. Jeniffer odpoví: Musíme si pospíšit. Frank okamžitě vybíhá z farmy. Oba sedají do kanoe a vydávají se po proudu hledat ztracenou ženu. Řeka Rio Pecos protíná téměř celý kaňon a proud je vede na východ.
Do domu, kde je vězněný indián z východu vstupuje Kyle a hned za ním Harvey. Všichni se kolem sebe dívájí ale Kyle jakékoli pochybnosti okamžitě utne: No tak, nechte toho. Harvey nám přišel pomoct. V chatě jes spolu s Kylem a Harveyem Ponkay a Rodger. Indián se začíná pomalu probouzet z bezvědomí. Na rukou má řetězy, které jsou obtočeny kolem jednoho ze dvou dřevěných sloupů, které se v domě nacházejí. Jakmile dojde indián k sobě tak si těsně před ně Kyle dřepne a říká: Co jsi zač? Indián mlčí. Ponkay mu položí tu samou otázku, akorát v řeči Jů Tů. Indián se na Ponkaye zadívá a pak normálně řečí bílých lidí říká: Jmenuju se Gasket... Kyle potom pokládá další otázku: Co tady v kaňonu ty a tvoji lidé děláte? Gasket se na Kyla zadívá a poví:Ty si myslíš, že ti teď všechno vyklopím? Ty stejně dobře víš, že nic neřeknu. Kyle na to: Ale můžu to zkusit. Chci vědět co tví lidé v kaňonu dělají, proč dělají to co dělají. Odvádí nám koně a teď už nám unáší lidi. Gasket si utře kapky potu, které má na oblyčeji a poté říká: Kdyby jste měli vůbec tušení co se tady děje, tak by jste mi nepokládali tyto otázky. Louis je muž, který možná zná na všechno odpoveď. Kyle na to: Jakou odpoveď? Gasket na to: To bych také rád věděl. Každopádně o Louise nemusíte mít strach, tam u nás bude líp. Kyle říká: Jak dlouho tu v kaňonu žiješ? Gasket: Celý můj život. Kyle na to: Teď ti položím další otázku na kterou bych zase já a mnoho dalších lidí tady v táboře znal odpoveď. Co zač je "černý kůň". Gasket nechápavě: "černý kůň?" Kyle na to: Ty moc dobřevíš, "tajemný hřebec", ten černý kůň! Gasket zakroutí hlavou a říká: Jak to mám vědět...Kyle poté dá slovo reverendovi. Reverend říká: Takže Gasket jo? To je tvoje jméno...Gasket přikývne. Reverend pak řekne větu, která všem v místnosti vyrazí dech: Pamatuju si tě Gaskete...
Frank s Jeny stále postupují po proudu, ale po ztracené ženě zatím není ani památky. Co když ji fakt unesly, říká Jen. Frank na to: To není možné, musela se ztratit Najednou v dáli uvidí převrženou kanoe. To je donutí k rychlému pádlování a za pár okamžiků jsou na místě. Vedle loďky naštěstí leží i ona hledaná žena. Jeniffer ji probudí a říká: Clare, co tady děláš? Clare na to: To bych také ráda věděla... Na nic si nepamatuju... Frank na to: Zvláštní? Hlavní ale je, že jsme tě zdárně našli. Teď bychom se měli vrátit.
Co to říkáte reverende, ptá se nechápavě Rodger a spolu s ním zbylí tři ostatní. Reverend odpoví: Nevím jestli jsi pamatuješ i ty mě. Pamatuji si tě jako mladého indiána. Gasket zatvrzeně poslouchá. Harvey pokračuje: Každé tři měsíce jste před několika desítkami let si chodili pro příděli zlata, které vám dával můj otec - Vincent Harvey. Gasket na to: Ty budeš jeho syn... Reverend pak dodá: Nechápu ale že jsi na živu? Vždyť vás postříleli, tam ti bílí lidé. Gasket na to: Jak vidíš, tak sem to přežil. Poté rozhovor mezi Gasket a reverendem končí. Rodger zůstane jako jediný v chatě a reverend, Kyle a Ponkay vyjdou ven. Kyle se ostatních ptá: Co teď s ním? Reverend na to odpoví: Tak to je velmi zajímavá otázka....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Toren-tvé SB | Web | 24. srpna 2009 v 20:06 | Reagovat

Jo..měl jsem takový tušení,že to bude Gasket...je to skvěle propletený  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama