10. ČÁST: PO STOPÁCH

11. července 2009 v 16:14 | Kyle |  BANDITI I.
Na večer toho dne se vrací Frank, Kyle, John a Jenifer z přepadení kolony obchodníků. Projíždějí vesnicí až do zadu na Frankovu farmu. Za sebou vedou trojici andaluských hřebců, které kdejakého obyvatele skalní vesnice ohromily. Frank si koně vezme na starost. Zajede s nimi do ohrady a tam udělá co je potřebné. Kyle, John a Jeniffer mu tam nechají i koně na, kterých přijeli a jdou si každý svou cestou. Kyle jde do svého domu, Jeniffer s Johnem si ještě chvilku povídají před saloonem. Za Frankem dojde Roy a ptá se ho: Jak to všechno proběhlo? Frank na to: Ale tohle byla klidná akce. Vše proběhlo hladce. Corso se pak ostýchavě zeptá: A co ti obchodníci? Frank na to. Nechali jsme je jít, nebyl důvod. Corso pak na to: Tímhle se dost ohrožujeme, že necháváme jít lidi, které přepadáme. To je snad máme postřílet jako zvěř? Ptá se rozhořčeně Frank. Corso na to: Ne to ne, je dobře, že to děláme takhle ale někdy z toho mám obavy. Kyle potom vyjde ze svého domu a jde si dát do saloonu něco k pití. Uvnitř je i Corso a spolu s ostatními hraje karty. Tak co jak proběhlo tvoje první přepadení? Ptá se Lorenzo. Kyle na to odpoví: Dobře, byla to snadná akce. Lorenzo potom řekne: Nechceš si zahrát s námi? Kyle odpoví: mám ještě něco na práci. Práce počká, pojď si s námi zahrát, prosí Lorenzo. No tak chvilku bych si mohl, říká Kyle a přisedne si ke stolu.
Nastává večer. Frank ještě hřebelcuje nějaké koně a chystá se, že si už půjde lehnout. V tom uslyší zvuk píšťalky. Velmi jemný zvuk jako když na ni někdo hraje. Franka to znepokojí. Najednou uvidí jak se pár metrů od farmy mihnul stín. Poté spatří osobu. Je od něj daleko a vidí pouze černý obrys. Neznámá osoba se dá najednou na útěk. Frank místo toho aby zavolal svoje přátele rozeběhne se za ní. Po pár desítkách metrů doběhne na místo které je ze dvou stran obklopeno lesem. Tam nastává podezřelé ticho. Ani závan větru neohýbá větvičky stromů. Najednou Frank uslyší další zvuk, jinačí než ten předtím - děsivější. Je to velice zvláštní a neobvyklí zvuk. Není ani moc hlasitý ale nahání hrůzu. Frank se kolem sebe zmateně rozhlíží. Když najednou mu někdo chytne ze zadu na pusu tak aby nemohl mluvit. Frank v tom jak se lekl vystřelí do země z pistole. Potom je neznámou osobou omráčen. Výstřel uslyší i lidé v táboře. Pár jich vyběhne ven z domů. Spěchají na místo odkud byl výstřel zaslechnut. Kousek za farmu doběhne Kyle, Corso, John a Lorenzo. Co se to tu sakra stalo? Ptá se Corso. Franku, zavolá Lorenzo. Kyle potom říká: Vidíte, to tu, ukáže na zem. To jsou Frankovi stopy, zdá se že někoho sledoval. A tady, vypadá to jako stopy po boji. Zřejmě byl unesen. Unesen? Vykřikne Corso. Co teď ptá se John. Nic, musíme okamžitě vyrazit po těch stopách jinak bude už pozdě, říká Kyle. Co to říkáš Kyle, takhle jim naběhnout přímo před nos, kroutí nevěřícně Corso hlavou. Kyle má právdu, zastává se svého přítele John. Co když ti lidé odvlečou ani nás, říká Corso. Ale nemůžeme ho tam nechat, zatím co mi tu tady stojíme, tak ti lidé mají čím dál větší náskok. Frank je můj přítel a za přátele se přece má riskovat, argumentuje Kyle. Jdu po stopách a doufám v to, že sem Franka dovedu. Poté se rozejde po směru stop, které vedou jak jinak než na východ.. Nemůže jít sám, říká John. Jdu za ním. Vy jste se snad oba zbláznili, říká Corso. Promiňte pane ale tahle věc se musí řešit tady a teď. Plán, který bychom sáhodlouze vymýšleli by byl k ničemu. Potom se i John vydá za Kylem. Ty půjdeš taky, ptá se ironicky opět Roy. Lorenzo na to: Ne, zůstávám tu. Kdyby se ještě někdo objevil tak ať je nás v táboře co nejvíc. Corso se společně s Lorenzem vrací do tábora a Corso si pomalu začíná v hlavě přebírat své výroky, které před chvílí pronesl.
Kyle zatím s Johnem postupují pěšky stále na východ. Kupodivu stopy jsou velmi pěkně čitelné i při tmě a zatím nenastal moment kdy by zvažovali svůj další krok. Co když, ho nenajdem ptá se John. Kyle na to: Musíme ho najít, a my ho taky najdem a přivedem ho zpět domů. Sotva dořekne Kyle tyto slova tak v dálce zahlédnou dva kovbojové světlo, které nápadně připomínalo pochodeň. Hořící louč je podle Johna odhadu tak čtyři sta metrů vzdálená ale můžu se také mýlit, dodá Black. Okamžitě se k tomuto bodu vydají. Když urazí asi další půl míli po Frankovi a lidech co ho unesli ani stopa. Měli bychom se vrátit říká John. Ne, my ho najdeme!, odpoví razantně Kyle. V tom chytne John Kyla za límec a říká mu z očí do očí: To není sranda. Už to, že jsme neposlechli Royův rozkaz mě znepokojuje. Frankovo tělo jsme nenašli tak to znamená, že ho chtějí živého tak se vydejme zpět. V tom se Kyle zadívá kousek za Johna a spatří matný obrys lidského těla. Zděšeně to oznámí Johnovi. Oba k bezvládnému tělu přiběhnou. Žije, ptá se vyděšeně, John. Kyle na to: to ti nemůžu říct přesně. Franku, slyšíš mě, plácá po tvářích Kyle. V tom začne Frankovi dávat první pomoc. Frank nejeví žádné příznaky života. Po pár minutách John říká: To už je k ničemu. S hněvem v tváři se zadívá do země a pak hluboce vydechne. Kyle přestane resuscitovat a ruce si položí na kolena. Kyle se s Johnem na sebe podívají a v tom Kyle říká: to ne, to NE!!! Přece nám tady neumře!, dodá. Opět začne chovatele koní oživovat. Velmi svižným tempem, John se snaží Kyle odradit ale než tak udělá tak Frank hluboce vydechne. O můj bože!!!! Zvolá John radostí, která se nedá slovy popsat. Frank se probral k životu a to hlavně zásluhou Kyla ale také Johna. Už je po všem, říká Kyle Frankovi. Odneseme tě do tábora. Frank pak není ani schopen slova. Jen tak leží na zemi. Johne, musíme vyrobit nějaká nosítka na kterých ho donesem do tábora. Chtělo by to dvě haluze a na ty navážeme nějaké provazy. To by mělo stačit, odpoví John. Po vytvoření nosítek se všichni tři vydají na cestu na Akamen aka.
Po chvilce cesty, začnou Kylovi a Johnovi docházet síly. Musíme si dát pauzu, říká John. Kyle na to: Dobrej nápad. Položí nosítka do trávy a posadí se. Poslyš Kyle v takovým stavu ho tam nedonesem. Cesta je to ještě dlouhá, a v té tmě se špatně orientuje. Když se tu utáboříme tak načerpáme síly a jak začne svítat tak se vydáme opět na cestu. Máš pravdu, odpoví Kyle. Na pár hodin se tedy utáboří a všichni tři si krátce zdřímnou. Kyle neustále sleduje Frankův zdravotní stav a jakmile začne svítat tak se opět vydávají do vesnice skalních lidí. Tam zatím Corso svolal Lorenza, Sama a Jeniffer a říká jim: Jak víte Franka unesli tam ti. Kyle s Johnem ho šli hledat uprostřed noci. Ještě se nevrátili ani sami dva. Kladu si otázku zdali se nám vyplatí ještě čekat. V tom se spoza lesíku u řeky vynoří dva muži nesoucí na primitivních nosítkách svého přítele. V táboře se strhne obrovská euforie. Všichni se široce přivítají. Každý obejme každého. Potom je Frank odnesen do Kylova domu, kde na něj bude dohlíženo. Když tak Kyle ukládá Franka do postele tak uvidí z okna Corsa jak jde k sobě. Vyjde ven a požádá Jeniffer aby dala pozor na Franka. Potom se Kyle vydá do Royova domu. Zaklepe a za chvíli se dveře otevřou. Můžu dál, ptá se Kvint. Corso souhlasí. Corso říká: Dobrá práce Kyle. Nebýt tebe a Johna tak tu Frank teď není. Ne, Royi já jsem se ti přišel omluvit, říká Kyle. Neměl jsem jít sám. Ty to tu vedeš, a měl jsem si vyslechnout i tvůj názor. To já jsem si měl pořádně vyslechnut ten tvůj, argumentuje Corso. Ty jsi rozhodl správně takže se mi teď nemusíš omlouvat. Corso pak položí ruku na rameno Kyla a říká: Opět si dokázal, že Kvint je jméno, které je v táboře velmi často vyslovováno, teď se radši běž podívat na Franka. Kyle vyjde z domu a vrací se zpět do své chaty. Posadí se s Jeniffer k Frankovi. Děkuju ti že jsi na něj dohlídla, říká Kyle. V ten okamžik procitne Frank. Poprvé od unesení začne mluvit. Kde to jsem ptá se. Kyle na to: Jsi u mě v domě, byl jsi unesen víš kdo to byl. Frank na to: Byly to zřejmě indiáni….
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Toren-Tvé SB | Web | 15. července 2009 v 19:11 | Reagovat

Super,Frank je v poádku..a indiáni?wow těším se..

2 Bary-SBčko | Web | 15. srpna 2009 v 18:23 | Reagovat

Zajímalo by mě proč ho unesli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama