1. ČÁST: NOVÝ HRDINA

15. července 2009 v 13:15 | Kyle |  BANDITI II.
Tohle místo je zvláštní, je tajemné. Ten kaňon má v sobě víc než kdokoliv tuší a co víc dějí se tu podivné věci. Záhadní obyvatelé stále neodhalili svoji totožnost, kaňonem běhá stvoření, které neexistuje. Co je však nejděsivější? Minulost tohoto místa, která je klíčem k rozluštění tajemství, které kaňon skrývá....


Vše co se odehrálo toho osudného dne otřáslo vším v co lidé vedení již mrtvým Royem Corsem věřili. Všechno se zdálo být bezvýznamné, nikdo si nedokázal představit, co se bude dít dál, jak budou dál žít. Vidina toho, že Corso je mrtev je přivedla k myšlence, že možná nastal čas raději odejít než zemřít. Už jsou to čtyři dny od smrti jejich vůdce a stále se nic neděje. Jako by se zastavil čas. Jeniffer se zhroutil celý svět. Její otec, ač nevlastní se stal obětí kaňonu, ale obětí na kterou lidé nezapomenou. Muž, kterého milovala se obrátil proti ní a jejím přátelům a stal se tak jejím nepřítelem. Jeni sedí na farmě u Franka a po tváři ji stéká jedna slza za druhou. Frank se ji snaží utěšovat - marně. Proč by to dělal? ptá se Franka a taky sama sebe Jeniffer. Proč by nás chtěl zradit? Možná je to všechno úplně jinak, nevím jak tě v takou chvíli utěšit, bude to chtít čas a trpělivost, chlácholí Jen Frank.
Je těsně před setměním, horké slunce pomalu zapadá za obzor a Kyle posedává u sebe v chatě. Rukou si podpírá hlavu a soustavně přemýšlí. Během toho slyší několik lidí povídajících si kousek od jeho obydlí. Hovoří o tom, o čem hovoří většina lidí - zůstat nebo odejít? To Kyla nakopne, zvedá se ze zaprášeného stolu kloubouk, trochu ho opráší a vychází ven z domu. Jeho kroky směřují k Hawkesovu domu. Kyle zabouchá na dveře a čeká až se objeví Sam. Čekání je krátké, Sam okamžitě otevírá. Co chceš Kyle? ptá se Sam. Kyle říká: Za pár minut dojdi do saloonu nahoru hned do krajní místnosti. A proč? ptá se Sam ve chvíli kdy už Kyle odchází. Kyle se ani neotočí a říká: Vše se dozvíš tam a pokračuje dále v cestě. Další cíl jeho cesty je Frankova farma. Frank je na farmě a tak Kyle vkročí do ohrady aby si s Frankem promluvil. Hej Franku přiď za několik minut nahoru do saloonu a potom se otočí a jde dál. Frank na to: Pro.... , ani se nestačí zeptat proč, Kyle jde totiž pryč. Potom se vydává k dynamentérovi Lorenzovi. Ten nosí nějaké sudy střelného prachu na verandu před chatou. Kyle za ním dojde a řekne větu, kterou řekl už dvoum lidem před ním: Přiď za pár minut nahoru do saloonu, budeme tě tam čekat. Otočí se a odchází. Lorenzo nic neříká protože tuší, že jde o něco vážného. Po cestě potká Jeniffer ta se ho ptá: Co to chystáš? Co chystám? ptá se Kyle. Frank říkal, že má dojít do saloonu, že po něm něco chceš a to samé mi řekl i Sam. Kyle nat to: Víš co pojď semnou.
Za pár okamžiků vstupuje Kyle s Jen do saloonu. Jdou po schodech nahoru a vstupují do místnosti napravo od schodiště. V pokoji už netrpělivě postává Sam, Frank a i Lorenzo. Frankovi je divné chování Kyla a proto se hned po příchodu Kyla ptá: O co jde Kyle? Kyle se na něj jen podívá, potom se otočí a zavře dveře a začíná mluvit: Pozval jsem vás sem protože potřebuji znát váš názor. Celým táborem kolují zvěsti, zdali ho máme opustit a já bych rád slyšel názor vás. Z celého tábora jse vybral ty nejvlivnější lidi a tak bych rád věděl co si o tom myslíte? Chcetě odejít? Sam říká: Vím, že se tu vedou takové řeči ale co se týče mě já odtud nehodlám odejít, můj domov je tady. Co ty Franku? ptá se Kyle. Frank na to: Jedině na tomto místě jsem dosáhl toho čeho jsem chtěl vždy dosáhnout. Můžu mít koně jaké chci a přidávám se k Samovi. Já nevím jestli budu moct dále žít na místě, které mi bude připomínat otce a Johna. Já bych raději odešla! Notak Jen, musíš být na naší straně, mnoho lidí může odejít. Musíš být silná tak jak by si to Roy přál. Kyle říká: Víte, že se tu vedou ty řeči ale nikdo nic nedělá. Musíme lidi přesvědčit, že i po smrti Corsa existuje cesta. Ale potřebuji vědět zdali se za mne postavíte pokud se budu snažit přimět lidi zůstat. Co ti řekl Corso než zemřel? ptá se Frank. Kyle se zadívá na Jeni a říká: Řekl mi ať nedopustím aby skalní lidé zmizeli, řekl "ty budeš jejich nový vůdce- nový hrdina a budeš to ty kdo jim přinese to co od kaňonu očekávají. Stojím na tvé straně Kyle, přikyvuje Sam semnou taky počítej přidává se Frank. Co ty Lorenzo? Musíme být pohromadě jedině tak přimějeme lidi zůstat a jedině tak zjistíme co jsou ti lidé zač. Máš moje slovo, odpoví Lorenzo. Jen poví: zůstávám, pokud to otec chtěl tak ho poslechnu. Co teď navrhuješ Kyle? ptá se Frank. Kyle na to: V tuto chvíli se nedá dělat nic, všechno je moc čerstvé, podstatné je to co jste mi řekli. Spoléhám na vás, společně to dokážeme. Dřív nebo později se naskytne možnost promluvit k lidem. Všichni opouštějí saloon. Kyle přemýšlí zdali ho zdejší lidé dokáží přijat jako nového vůdce. Frank se Samem se vracejí k sobě a přitom mezi sebou mluví. Frank se ptá: Myslíš, že to Kyle dokáže, myslíš že dokáže přimět lidi zůstat? Sam na to: čeká ho těžká cesta stát se tím, kým byl Roy ale věřím, že na lidi určitě zapůsobil, doufám že to dokáže.
Večer se po celém táboře rozsvěcují ohně a louče. V táboře je klid a nic neobvyklého se neděje. Najednou z jedné chaty vyjde jeden ze skalních lidí. U domu má uvázaného koně. Chystá se odjet, kam jedeš Tome, ptá se ho jeden z obyvatel. Tom na to: Už jsem se rozhodl, odcházím kdo chce může jet také. V tom Kyle vyjde před dům a zakřičí: Tak dost! Poté vytahuje pistoli střílí do vzduchu. V tu ránu vyběhne celý tábor mezi domy. Kyle se postaví před všechny skalní lidi a říká: Už jsou to čtyři dny a my pořád co by udělal Roy Corso. Nastal čas se přestat vázat na tohoto muže. Proč chcete odejít, co vám schází. Už to bude rok co jste sem přišli. Vše co jste tady vybudovali chcete opustit? Každý z vás ví, že tohle místo je to, které hledal. Žít mimo zákon ale přesto takovým způsobem, který není nikomu proti srsti. Jsem tu jen pár měsíců ale jsem tu už dost dlouho abych věděl co chci. Musíme být jednotní a jedině tak najdeme způsob jak zastavit tam ty lidi. Nikoho tu nedržím ale ať se každé ponoří do hloubky své duše a uvědomí si co vlastně chce. Z davu přihížejících vystoupí Frank, dá ruku kolem ramen Kyla a říká: Dokážeme to, věřme Kylovi on je ten pravý, který nás povede. Potom se přidá taky Sam a Lorenzo. Lorenzo říká: Neodjíždějte, zůstaňte. Jako poslední se připojí Jen a říká: Všichni jste byli přátele Roye a tak udělejte to co po nás žádal, to co vybudoval nesmí zaniknout, dodá Kyle. Nastává ticho ale po chvíli se ozve první ohlas. Kyle má pravdu, mají pravdu mnoho obyvatel začíná pomalu měnit svůj názor. Tom však říká: Já tu nezůstanu a odjíždí. Kyle se pak nešťastně ptá: Kdo další? Z davu se ozve: Už nikdo jiný, zůstaneme při tobě Kyle.
Po Kylově proslovu se zdá, že lidi jsou přesvědčeni o opaku, který si předtím mysleli. Kyle jde s Jen, Frankm, Lorenzem a Samem do saloonu. Dobrá řeč Kyle, říká vtipně Sam. Kyle se usměje a říká: Díky, Same ale bez vás by to šlo těžko. Ale co teď Kyle, řeč to byla pěkná ale co budeme dělat dál? ptá se Lorenzo. Kyle se zastaví a říká: Musíme Corta přestěhovat z města sem. Pokud je John ve spojení s tam těmi tak jim může prozradit něco o Cortovi. Bude lepší když ho přivedeme sem. Máš pravdu říká Lorenzo. A co Frederik, ptá se Jen. Kyle na to: Frederik je jen malá ryba, a krom toho má za městem farmu, ten ji nemůže opustit. Zatím zůstaneme u toho, že sem přivedeme Corta.....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Toren-tvé SB | Web | 21. srpna 2009 v 20:26 | Reagovat

Skvělý..Kyle se chová jako rozený vůdce... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama